Kategoria: Ekstraklasa

Sport bez fikcji: Pocałunek Śmierci

pt 19 sierpnia 2016

Już w najbliższy poniedziałek, 22. sierpnia, w CANAL+ SPORT premiera wyjątkowego dokumentu autorstwa dziennikarza nc+, Macieja Klimka, pt. „Pocałunek Śmierci”. Film ukazuje kulisy występu KGHM Zagłębia Lubin w eliminacjach Ligi Europy UEFA.

Podczas wszystkich meczów, wyjazdów, zgrupowań piłkarzom KGHM Zagłębia Lubin towarzyszyła ekipa CANAL+. Maciej Klimek, na czas występów „Miedziowych” w eliminacjach Ligi Europy UEFA, stał się częścią drużyny Piotra Stokowca. Kamery i mikrofony towarzyszyły trenerom i piłkarzom w miejscach z reguły niedostępnych dla telewizji.

Siłą tego dokumentu są emocje, rzadko ekipa telewizyjna może być aż tak blisko piłkarskiej szatni. Na sześć tygodni staliśmy się częścią drużyny - razem podróżowaliśmy, razem jedliśmy, razem przeżywaliśmy zwycięstwa i porażki – mówi autor dokumentu, Maciej Klimek.

KGHM Zagłębie Lubin dotarło w tym sezonie do III rundy eliminacji Ligi Europy UEFA. To najlepszy wynik spośród wszystkich polskich drużyn startujących w tych rozgrywkach. „Miedziowi” rozpoczęli zmagania od starcia z bułgarską Slavią Sofia, a następnie w rzutach karnych wyeliminowali serbski Partizan. W III rundzie podopieczni Piotra Stokowca ulegli wicemistrzowi Danii, Sonderjyske.

Zagłębie nie ma gwiazd. Ich największym atutem jest jedność - drużyna, a liderem trener. Piotr Stokowiec potrafił wycisnąć z tych chłopaków więcej niż sami mogliby przypuszczać – twierdzi Maciej Klimek.Przykład zespołu z Lubina pokazuje, że gra w pucharach nie musi być dla klubu tytułowym „Pocałunkiem Śmierci”. Po 5. kolejkach LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie jest liderem tabeli. „Miedziowi” w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania. Występ zespołu Piotra Stokowca był dobrą wizytówką polskiej piłki.

Ten film udowadnia, że w piłce nie ma miejsca na kalkulację, a istotą sportowego życia jest wygrywanie. Najważniejsze, żeby po meczu móc spojrzeć w lustro i powiedzieć – dałem z siebie wszystko – mówi autor dokumentu.

Dokument pozwoli widzom lepiej poznać piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin, zobaczyć jak wyglądają przygotowania zespołu „od kuchni, a także poczuć jak „pachnie piłkarska szatnia”.

Będą łzy szczęścia i łzy żalu. Będzie dużo śmiechu i sporo nerwów. Wzloty i upadki. Jednym słowem – prawdziwe życie piłkarskiego zespołu. To po prostu trzeba zobaczyć – zaprasza Maciej Klimek.


poniedziałek, 22 sierpnia
22:00 Sport bez fikcji: Pocałunek Śmierci; CANAL+ SPORT
autor: Maciej Klimek

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK