Sporty walki w NC+: emocjonująca noc MMA z Heldem w roli głównej

śr 8 kwietnia 2015

Marcin Held - jedyny polski zawodnik MMA zrzeszony w federacji Bellator – po raz kolejny staje do walki odbywającej się w ramach tego prestiżowego cyklu. W nocy z 10 na 11 kwietnia podczas gali w Irvine w Kalifornii jego rywalem będzie Rosjanin Aleksander Sarnawski. Transmisję z tego pasjonującego wydarzenia do Polski przeprowadzi wyłącznie CANAL+ Sport. Początek o godzinie 3:00.

Przed miłośnikami sportów walki kolejna emocjonująca gala MMA w CANAL+ Sport. W nocy z piątku na sobotę (10/11 kwietnia) w ramach „CANAL+ KO” transmitowany będzie turniej jednej z dwóch największych federacji na świecie. Podczas Bellator #136 kibice zobaczą cztery główne pojedynki. W najważniejszym dla polskich widzów starciu Marcin Held (bilans 20-3) stanie w klatce zainstalowanej w Bren Events Center naprzeciw Aleksandra Sarnawskiego (30-2). Dla urodzonego w Tychach zawodnika, po ubiegłorocznym triumfie w całym cyklu w wadze lekkiej, ten ma być przepustką do walki o Mistrzostwo Świata organizacji Bellator wagi lekkiej. Pojedynek komentować będą dziennikarz nc+ Edward Durda oraz Karol Matuszczak, prezes Polskiego Związku MMA, trener i menadżer sportowy, zawodnik jiu-jitsu, a także prekursor MMA w Polsce.

W walce wieczoru Will Brooks (15-1) będzie bronił pasa Mistrza Świata organizacji Ballator stając naprzeciw Dave’a Jansena (20-2). W innych konfrontacjach były Mistrz Świata Aleksander Wołkow zmierzy się z Tonym Johnsonem, a Joe Schilling z Rafaelem Carvalho. Początek transmisji gali w CANAL+ Sport o godzinie 3:00.

Marcin Held zadebiutował w Bellatorze w 2011 roku startując w turnieju wagi lekkiej. Jego udział zakończył się na ćwierćfinale, w którym przegrał z późniejszym triumfatorem całego turnieju Michaelem Chandlerem. W 2013 roku dotarł do finału kolejnej edycji zmagań w kategorii do 70 kg ulegając na punkty wspomnianemu Dave’owi Jansenowi. W trzeciej próbie osiągnął największy sukces, 26 września 2014 roku zwyciężył w całym turnieju wagi lekkiej pokonując w finale Patricka Freire. Jednocześnie otrzymał prawo walki o pas międzynarodowy mistrza Bellatora.

Bellator Fighting Championships to jedna z największych, obok UFC federacji MMA na świecie. Walki odbywają w okrągłych klatkach. Na sezon składa się cykl turniejów organizowanych w poszczególnych kategoriach wagowych.

Sporty walki w CANAL+ Sport:

piątek/sobota, 10/11 kwietnia:
03:00 Bellator MMA #136 (na żywo)
komentują: Edward Durda, Karol Matuszczak

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE