Sporty walki w nc+: fenomenalny Gołowkin po raz kolejny w ringu

cz 14 maja 2015

W nocy z soboty na niedzielę (16/17 maja) w ramach pasma CANAL+ KO na antenie CANAL+ SPORT transmitowana będzie kolejna pasjonująca gala bokserska. W Inglewood, w stanie Kalifornia na ring powróci Giennadij Gołowkin. Mistrz świata WBA, IBO i WBC Interim w wadze średniej w swoim drugim tegorocznym występie stanie naprzeciw Amerykanina Williego Monroe Jr. Początek transmisji o godz. 03:30.

- Kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa, znakomity pięściarz z Kazachstanu Giennadij Gołowkin, w najbliższą sobotę stoczy kolejny pojedynek w obronie pasów WBA ,IBO, interim WBC w kategorii średniej. Jego rywalem będzie ciekawy pięściarz z USA, Willie Monroe Jr. 28-latek ze stanu Nowy Jork pochodzi z pięściarskiej rodziny. Bokserem zawodowym był jego ojciec, a także stryj (również Willie), który w przeszłości był nawet pogromcą słynnego Marvina Haglera. Mangusta - bo taki przydomek ma Amerykanin - wywalczył rok temu wakujące i niezbyt prestiżowe pasy WBO-NABA i WBO-NABO, których bronił w styczniowej walce ze swoim rodakiem Brianem Verą wygrywając ten pojedynek na punkty. Wydaje się jednak, że GGG jest zdecydowanym faworytem tej konfrontacji i rywalowi ciężko będzie przetrwać w ringu do końcowego gongu – mówi Edward Durda, który galę z Inglewood będzie komentował z byłym mistrzem Europy wagi średniej Grzegorzem Proksą.

Studio towarzyszące transmisji z gali w Inglewood rozpocznie się w CANAL+ SPORT w nocy z soboty na niedzielę o 03:30. Poprowadzi je Paulina Czarnota-Bojarska. Jej gośćmi będą dziennikarz i ekspert pięściarski Janusz Pindera oraz zawodniczka wagi superlekkiej, niepokonana na zawodowym ringu, Ewa Piątkowska.

Dotychczasowy bilans 33-letniego Giennadija Gołowkina (32-0, 29 KO) jest imponujący. Dla Kazacha będzie to 14. obrona mistrzowskich pasów w karierze oraz kolejny krok na drodze do realizacji ambitnego planu czterech obron tytułu w tym roku. Ostatni pojedynek Gołowkina miał miejsce w lutym. GGG rozbił w nim Brytyjczyka Martina Murraya. Jego najbliższy rywal – Willie Monroe Jr. – również może pochwalić się solidnym wynikiem (19-1, 6 KO). Amerykanin stanie przed życiową szansą, w starciu w Inglewood nie będzie miał nic do stracenia. „The Mongoose” jedyną porażkę na zawodowych ringach poniósł w marcu 2011 roku, kiedy to został wypunktowany przez Darnella Boone'a. Od tego czasu Amerykanin wygrał dziewięć walk z rzędu i aktualnie jest notowany na drugim miejscu w rankingu federacji WBA. Na listach WBO i WBC Monroe zajmuje odpowiednio piątą i szóstą lokatę. W swojej ostatniej walce amerykański pięściarz pokonał na punkty Briana Verę.

Najbliższa gala sportów walki w CANAL+ SPORT:

sobota/niedziela, 16/17 maja:
03:30 CANAL+ KO: Gala z Inglewood
walka wieczoru: Giennadij Gołowkin – Willie Monroe Jr.
komentują: Edward Durda, Grzegorz Proksa
studio: Paulina Czarnota-Bojarska, goście: Janusz Pindera, Ewa Piątkowska

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE