Starcia polsko-niemieckie w VELUX EHF Lidze Mistrzów

wt 16 lutego 2016

Bardzo ważne mecze z udziałem polskich klubów w Velux EHF Lidze Mistrzów będą mogli zobaczyć fani piłki ręcznej w kanałach i serwisach nc+ w najbliższych dniach. Rywalami Vive Tauronu Kielce i Orlenu Wisły Płock będą czołowe niemieckie drużyny.

Trzy kolejki zostały do zakończenia fazy grupowej Velux EHF Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski wciąż liczą na zajęcie pierwszej lokaty w tabeli grupy B, a podopieczni Manolo Cadenasa w swojej puli bronią szóstego miejsca, które jako ostatnie pozwala na awans do fazy pucharowej.


sobota, 20 lutego:
17:00 Vive Tauron Kielce – Rhein Neckar Loewen, CANAL+ / nc+ GO
komentarz: Robert Skrzyński, Jacek Będzikowski; studio: Piotr Karpiński, Michał Matysik; reporter: Bartosz Ignacik


Po niespodziewanym remisie ze szwedzkim IFK Kristianstad Vive Tauron Kielce spadł na trzecią lokatę i podobnie jak jego najbliższy rywal, Rhein Neckar Loewen, traci dwa punkty do prowadzącej w tabeli FC Barcelony Lassa. Świetną zachętą do śledzenia tej pasjonująco zapowiadającej się rywalizacji był ostatni mecz między obiema drużynami, który zakończył się wynikiem 27:27. Stawką sobotniego spotkania w Hali Legionów jest utrzymanie kontaktu punktowego do „Dumy Katalonii”, ważne z tego względu, że tylko pierwsze miejsce w grupie zapewnia bezpośrednią kwalifikację do ćwierćfinałów. O 17:00 w CANAL+ rozpocznie się studio, w którym z widzami spotkają się Piotr Karpiński i Michał Matysik. Komentatorami będą Robert Skrzyński i Jacek Będzikowski, a reporter Bartosz Ignacik porozmawia z uczestnikami meczu.


środa, 17 lutego:
18:25 THW Kiel – Orlen Wisła Płock, CANAL+ SPORT / nc+ GO
komentarz: Robert Skrzyński, Marcin Lijewski


Już w środę 12. serię spotkań zainaugurują piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock, którzy zagrają
z czwartą drużyną poprzednich rozgrywek, THW Kiel. Po bolesnej porażce przed własną publicznością
z RK Celje przed „Nafciarzami” stoi trudne zadanie utrzymania szóstej lokaty do końca tej fazy rozgrywek. Gospodarze to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn ostatnich lat, aktualny mistrz Niemiec i wielokrotny uczestnik turniejów FINAL4. Początek relacji z Kilonii w CANAL+ SPORT o 18:25.


niedziela, 21 lutego:
14:55 MVM Veszprem - HC Prvo Zagrzeb, CANAL+ SPORT2 / nc+ GO
komentarz: Krzysztof Bandych, Michał Matysik
16:55 FC Barcelona Lassa – MOL-Pick Szeged, CANAL+ SPORT2 / nc+ GO
komentarz: Piotr Karpiński, Robert Lis
17:25 HC Vardar – Buducnost Podgorica (EHF Liga Mistrzyń), nSport+ / nc+ GO
komentarz: Tomasz Dryła, Iwona Nabożna


Fani handballa przed telewizorami będą mogli usiąść również w niedzielę, kiedy w CANAL+ SPORT2 zaplanowano inne starcia tej kolejki. Transmisja z konfrontacji MVM Veszprem i HC Prvo Zagrzeb rozpocznie się o 14:55. Tuż po zakończeniu tego meczu, o 16:55 transmisja przeniesie się na hitowe spotkanie dwóch pierwszych zespołów grupy B, FC Barcelony Lassa i wicelidera MOL-Pick Szeged. W kadrach obu ekip występują polscy zawodnicy. Barwy „Dumy Katalonii” reprezentuje obrotowy Kamil Syprzak, a bramki wicemistrzów Węgier strzeże Piotr Wyszomirski.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE