Kategoria: Ekstraklasa

Stokowiec: żyje się po to, aby spełniać marzenia

pn 25 kwietnia 2016

Gościem niedzielnej Ligi+ Extra był szkoleniowiec Zagłębia Lubin, Piotr Stokowiec. Rozmawiał z nim dziennikarz canalplus.pl, Maciej Zaręba.

M.Z Czy w przypadku zajęcia miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach, planuje Pan dokonać wzmocnień? Jeśli tak, to na jakie pozycje?

P.S W każdym okienku transferowym chciałbym dokonywać co najmniej dwóch wzmocnień, choćby dla odświeżenia drużyny. Myślę, że każdy zespół tego potrzebuje. Na konkrety przyjdzie czas. Mamy swój plan, z pewnością chcielibyśmy wzmocnić formacje ofensywne. Dużo zależy również od tego, czy zostanie z nami Filip Starzyński.

M.Z No właśnie, spędził Pan już trochę czasu z Filipem Starzyńskim. Proszę powiedzieć, dlaczego Pana zdaniem nie powiodło mu się w Belgii?

P.S Myślę, że jest to składowa wielu rzeczy. Nie mówiłbym jednoznacznie, że mu się nie udało. Filip doświadczył czegoś nowego, być może wpływ miała specyfika klubu, specyfika trenera, bariera językowa... równie dobrze mogło mu się nie powieść w w którymś z polskich klubów. Akurat w tamtym momencie nie wyszło, być może wynikało to z przyczyn mentalnych, a może po prostu z przyczyn taktycznych. Do naszego zespołu "pasuje jak ulał".

M.Z Skoro już jesteśmy przy Filipie Starzyńskim to muszę zapytać o reprezentację. Czy Pana zdaniem "Figo" jest już gotowy do gry w kadrze?

P.S Myślę, że nie ma co czekać. Nie chcę wchodzić w buty selekcjonera, ale uważam, że polska piłka potrzebuje takich piłkarzy - kreatywnych, takich, którzy potrafią jednym podaniem odmienić losy meczu. Poziom Filipa jest naprawdę bardzo wysoki.


POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE