Kategoria: Superliga | piłka ręczna

"Święta Wojna" w PGNiG Superlidze

wt 17 października 2017

W środę w CANAL+ SPORT zaprasza na szlagierowe starcie PGNiG Superligi. PGE Vive Kielce zmierzy się w Płocku z Orlen Wisłą.

Spotkanie pomiędzy mistrzem a wicemistrzem Polski jest najbardziej oczekiwanym w polskiej lidze. Chociaż na przestrzeni ostatnich lat częściej zwyciężali szczypiorniści z Kielc, to Nafciarzy z pewnością stać na sprawienie niespodzianki. Oba zespoły w PGNiG Superlidze mają komplet zwycięstw w obecnym sezonie. Kto będzie górą w kolejnej odsłonie „Świętej Wojny”? Na studio od 18:00 w CANAL+ SPORT zaprasza Krzysztof Bandych.


Minęło kilka godzin od meczu PGE Vive Kielce z Telekomem Veszprem. Kapitalny mecz, który był powtórką finału z 2016 roku. Finału, który przeszedł do historii całych rozgrywek. W niedzielę w Kielcach PGE Vive tak szczęśliwe jak w maju 2016 roku w Kolonii nie było. Zwycięstwo z Madziarami uciekło im w ostatnich sekundach. Po meczu był żal, wściekłość na sędziów, ale też świadomość, że zagrało się bardzo dobre spotkanie. Do pełni szczęścia zabrakło niewiele. Zdecydowanie więcej brakuje Kielczanom do wygrania w Lidze Mistrzów na wyjeździe. Na obcym terenie Vive nie potrafi wygrać już prawie rok. Wszyscy zastanawiamy się, kiedy ta fatalna passa się skończy. Kolejny mecz na początku listopada w Paryżu. Może wtedy? Ale w niedzielę w Kielcach na trybunach Hali Legionów można było usłyszeć, że ta zła seria skończy się już w środę. W Płocku. „Ale przecież w środę gracie w Superlidze” - zaznaczam. „To nic” - słyszę w odpowiedzi. „Wisła gra w Lidze Mistrzów. Wygrana z nimi będzie jak zwycięstwo w Champions League. Zła seria wreszcie się skończy.” Podoba mi się kieleckie podejście do środowego meczu. Podoba, bo wskazuje na to, że do tego spotkania Vive podejdzie tak, jak do meczu z Veszprem. Michał Jurecki i spółka zrobią wszystko, by stworzyć kapitalne widowisko i wygrać z odwiecznym rywalem.

Mam nadzieję, że Wisła odpowie w ten sam sposób. Tak szczerze, to Nafciarze nie mają innego wyjścia. Wicemistrz Polski ma trudno okres. Takiej krytyki jaka spadła na nich po ostatnim bardzo słabym meczu w Lidze Mistrzów z Pickiem Szeged już dawno w Płocku nie słyszałem. Kibice chcą lepszych zawodników, niektórzy domagają się zmiany trenera, ale przede wszystkim prawie każdy wspomina o sensownej, długoterminowej, konsekwentnej polityce klubu. W Płocku atmosfera się zagęszcza, co akurat ja przed meczem z Vive biorę za … dobry znak. Bo tak sobie myślę, że nic lepiej na poprawę płockich humorów nie wpłynie, jak … wygranie z odwiecznym rywalem. Jak widać, nie ma wyjścia. To musi być genialny mecz. ŚWIĘTA WOJNO – cieszę się, że wróciłaś!!! - mówi Piotr Karpiński, szef handballowej redakcji CANAL+ SPORT.

Więcej o PGNiG Superlidze

Środa, 18 października
18:00 Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce; CANAL+ SPORT
Studio: Krzysztof Bandych, Komentarz: Piotr Karpiński, Michał Matysik

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE