Świetny start sezonu żużlowego w nc+

pn 13 kwietnia 2015

W efektownym stylu rozpoczął się sezon PGE Ekstraligi na antenie nSport+. Blisko 200 tysięcy widzów oglądało w niedzielny wieczór transmisję spotkania KS Toruń – Betard Sparta Wrocław. Wysoką oglądalność – blisko 163 tysiące – miał także mecz Unii Tarnów z MONEYmakesMONEY.pl Stalą Gorzów. Najlepszy w historii wynik oglądalności zanotował Magazyn PGE Ekstraligi.Fani speedwaya mocno stęsknili się za najlepszą żużlową ligą świata, której zmagania transmituje ekskluzywnie platforma nc+ w kanale nSport+. Inauguracyjna seria spotkań przyciągnęła przed telewizory bardzo dużą widownię. Pierwsze niedzielne spotkanie, które odbyło się na torze w Tarnowie obejrzało w nSport+ blisko 163 tysiące widzów*, a wieczorną transmisję z Torunia ponad 199 tysięcy. Magazyn PGE Ekstraligi, w którym podsumowane zostały wydarzenia dnia śledziło średnio prawie 101 tysięcy widzów. Była to najwyższa oglądalność tego programu na antenie nSport+ w historii.

- Ten znakomity wynik na otwarcie ligi jest świetnym prognostykiem na cały sezon. W poprzednich rozgrywkach zanotowaliśmy aż 45 proc. wzrost widowni w porównaniu z sezonem 2013. Wierzę, że w tym roku ten wynik jeszcze poprawimy. Popularność speedwaya w naszym kraju jest ogromna. A takie wydarzenia, jak czekające nas w sobotę wyjątkowe Grand Prix na Stadionie Narodowym sprawia, że żużel przyciąga nowych fanów. My staramy się do tego dołożyć swoją cegiełkę i oddać w transmisjach w najlepszy możliwy sposób piękno tej pasjonującej dyscypliny – mówi Michał Jarocki, dyrektor ds. sportu platformy nc+.

Średnia widownia meczów żużlowej Ekstraligi w sezonie 2014 wynosiła 128 tysięcy. W pierwszej kolejce poprzednich rozgrywek dwa transmitowane wówczas mecze obejrzało odpowiednio 123 i 129 tysięcy widzów.

Transmisjom telewizyjnym z inauguracji PGE Ekstraligi towarzyszyły w niedzielę akcje dla kibiców w internecie. Podczas każdego meczu pokazywanego w nSport+ widzowie wybierali najlepszego zawodnika spotkania (głosowanie na facebook.com/speedwayekstraliga), a na zakończenie serii podczas Magazynu PGE Ekstraligi w głosowaniu na fanpage`u nSport+ na facebooku przyznali wyróżnienie – RAJDERA KOLEJKI. Zdaniem fanów najlepszym zawodnikiem inauguracyjnej serii został Martin Vaculik z Unii Tarnów.

Na antenie nSport+ transmitowane będą mecze każdej z kolejek sezonu 2015. Platforma nc+ ma wyłączne prawa do transmisji polskiej ligi żużlowej do 2018 roku. Na ofertę nc+ dla fanów speedwaya złoży się w obecnym sezonie także wracający w połowie miesiąca cykl Grand Prix. Pierwsze, historyczne zawody odbędą się 18 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Grand Prix Polski będzie pierwszym turniejem żużlowym odbywającym się na tym obiekcie. W kanałach nc+ prezentowany będzie zarówno ten turniej, jak i wszystkie pozostałe składające się na trwający do października cykl, w którym rywalizować będzie światowa elita.

---

*Dane na podstawie: Nielsen Audience Measurement

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK