Szósta kolejka LOTTO Ekstraklasy

pt 24 sierpnia 2018

W szóstej kolejce LOTTO Ekstraklasy najciekawiej zapowiada się niedzielne starcie Zagłębia Lubin z Lechem Poznań.

Lider jedzie do Lubina

W poprzedniej kolejce Lech doznał pierwszej porażki w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. "Kolejorz" uległ krakowskiej Wiśle 2:5. Do niedzieli podopieczni Ivana Djurdjevicia byli jedyną ekipą w Ekstraklasie, która zdobyła komplet punktów. W piątej kolejce na stadionie przy ulicy Bułgarskiej stało się jednak coś dziwnego. Coś co trudno racjonalnie wytłumaczyć. Po 18. minutach gry po golach Amarala i Gytkjaera "Kolejorz" prowadził 2-0. Kilka chwil później strzelec pierwszej bramki powinien ponownie pokonać bramkarza gości. To się jednak nie stało. Amaral nie wykorzystał 100 procentowej sytuacji. To dało Wiśle drugie życie. Jeszcze w pierwszej połowie Jasmina Buricia pokonał, najlepszy w zespole gości, Martin Kostal. Po przerwie fani Lecha przeżyli istny wstrząs. "Biała Gwiazda" w 11 minut zdobyła trzy gole (z czego dwa zdobył Zdenek Ondrasek) i w 61. minucie meczu prowadziła aż 4-2. Na 60 sekund przed końćem meczu dzieła zniszczenia dokonał rezerwowy Marko Kolar.

Wisła obnażyła słabości Lecha, mimo tego, że nie ustrzegła się błędów w defensywie. "Kolejorz" nadal ma problemy z grą w systemie z trzema obrońcami. Wahadłowi zostawiają przeciwnikom zdecydowanie za dużo przestrzeni. Czy właśnie te aspekty wykorzysta Zagłębie Lubin, które w hicie szóstej kolejki podejmie na swoim stadionie lidera LOTTO Ekstraklasy? Transmisja od 17:30 w CANAL+!

Pozostałe spotkania

Ekipę Super Piątku tym razem ugoszczą Kielce, gdzie Korona zmierzy się z Arką Gdynia. Początek studia, które poprowadzi Żelisław Żyżyński o 20:00 w CANAL+ SPORT. W sobotę kibice zobaczą dwa spotkania: Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk i Wisła Kraków - Górnik Zabrze. O 22:30 magazyn Liga+. Niedziela to ,oprócz starcia Zagłębia z Lechem, rywalizacje Jagiellonii Białystok z Miedzią Legnica i Legii Warszawa z Wisłą Płock. Dzień zakończy magazyn Liga+ Extra, którego gościem specjalnym będzie prezes Arki Gdynia, Wojciech Pertkiewicz.