Szymon Pawłowski zdobył Największy + Sezonu

śr 10 czerwca 2015

W poniedziałkowy wieczór podczas uroczystej Gali Ekstraklasy nagrody indywidualne za rozgrywki 2014/2015 odebrali najlepsi piłkarze oraz trener sezonu. W kategorii Największy + Sezonu zwyciężył zawodnik Lecha Poznań Szymon Pawłowski. O przyznaniu nagrody pomocnikowi nowego mistrza Polski zadecydowali kibice, widzowie nc+ w specjalnym głosowaniu na stronie internetowej canalplus.pl. Oddano blisko 20 tysięcy głosów, a zwycięzca wyprzedził ze sporą przewagą pozostałych nominowanych do tego wyróżnienia: Kamila Wilczka z Piasta Gliwice i Semira Stilicia z Wisły Kraków. Laureat odebrał statuetkę z rąk prezesa platformy nc+ Juliena Verley.

Poniedziałkowa Gala Ekstraklasy, która była uroczystym podsumowaniem sezonu ligowego w Polsce pokazana została w CANAL+. Prowadzili ją Tomasz Smokowski i Magda Mołek. W jej trakcie rozegrała się walka o Największy + Sezonu. Zwycięzcą finałowego głosowania, w którym wzięło udział blisko 20 tysięcy kibiców okazał się Szymon Pawłowski, który zdobył aż 65,5% głosów. Drugi był Kamil Wilczek (17,3%), a trzeci Semir Stilić (17,2%). Zwycięzcę w kategorii Największy + Sezonu podczas uroczystej Gali Ekstraklasy ogłosił prezes platformy nc+ Julien Verley. Była to jedyna kategoria, w której o zwycięzcy przesądzili wyłącznie kibice.

- Bardzo dziękuję kibicom, którzy docenili moją grę i dzięki nim mam zaszczyt odebrać to wyróżnienie – powiedział podczas Gali Ekstraklasy Szymon Pawłowski.

Przyznanie Największego + Sezonu podczas Gali Ekstraklasy stanowiło zwieńczenie drugiej edycji akcji organizowanej przez nc+. Przez 37 kolejek sezonu 2014/2015, w trakcie transmisji spotkań, kibice za pośrednictwem fanpage’a CANAL+ SPORT na facebooku mogli wybierać Największy + Meczu. Wyróżnienia otrzymywali gracze, którzy zdaniem widzów najlepiej prezentowali się na boisku bądź zrobili coś szczególnego zasługującego na uznanie. Wynik ogłaszany był na żywo na antenie kanałów nc+ przez komentatorów tuż po zakończeniu spotkań oraz na profilu facebookowym. Na koniec sezonu, piłkarze, którzy najczęściej otrzymywali Największy + Meczu zostali nominowani do tytułu: Największy+ Sezonu. Trójkę kandydatów utworzyli Semir Stilić (Wisła Kraków), który był w minionym sezonie najlepszym „asystentem” ligi, Kamil Wilczek (Piast Gliwice), który został królem strzelców rozgrywek oraz Szymon Pawłowski (Lech Poznań), który świetnie spisywał się w rundzie finałowej T-Mobile Ekstraklasy i poprowadził swój zespół do tytułu mistrza Polski. Przez cały sezon w akcji nc+ oddano blisko 141 tysięcy głosów.

Podczas uroczystej Gali Ekstraklasy przyznano wyróżnienia indywidulane dla najlepszych zawodników w sezonie 2014/2015. Zwycięzcą w kategorii Piłkarz Sezonu został Kamil Wilczek z Piasta Gliwice. Gracz ten otrzymał również statuetki dla Najlepszego Napastnika oraz Króla Strzelców rozgrywek. W pozostałych kategoriach zwycięzcami okazali się: Bartłomiej Drągowski z Jagiellonii Białystok (Odkrycie Sezonu, Bramkarz Sezonu), Michał Pazdan również z Jagiellonii Białystok (Obrońca Sezonu), Semir Stilić z Wisły Kraków (Pomocnik Sezonu) oraz trener Jagiellonii Michał Probierz (Trener Sezonu). Wyboru dokonali piłkarze i szkoleniowcy zespołów T-Mobile Ekstraklasy. Listę nominowanych wskazała kapituła złożona z dziennikarzy sportowych.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE