T-Mobile Ekstraklasa: podsumowanie 25. kolejki

pn 23 marca 2015

Semir Stilić utrzymuje wysoką formę. Bośniak drugi raz z rzędu został wyróżniony przez dziennikarzy sportowych redakcji nc+. Jego znakomitą postawę w derbach Krakowa docenili również kibice, przyznając mu „największy + kolejki”. Drugie miejsce w głosowaniu odbywającym się na profilu facebookowym CANAL+ Sport zajął Barry Douglas. Ostatni stopień podium przypadł napastnikowi Pogoni Szczecin, Marcinowi Robakowi.

Piątek, 20. marca, okazał się wspaniałym dniem dla Marcina Robaka, który ustrzelił hat-trick w spotkaniu przeciwko PGE GKS-owi Bełchatów. W zupełnie odmiennym nastroju ten dzień zakończyli piłkarze Śląska Wrocław. W ostatniej minucie spotkania z Górnikiem Łęczna, fatalny błąd przytrafił się młodemu bramkarzowi WKS-u, Kubie Wrąblowi, który skapitulował po łatwym do obrony strzale Tomasza Nowaka. Tym samym podopieczni Tadeusza Pawłowskiego nie przerwali, trwającej od 12. grudnia 2014 roku, serii meczów bez zwycięstwa.

Sobota rozpoczęła się od starcia przedostatniej z ostatnią drużyną tabeli T-Mobile Ekstraklasy, czyli spotkania Ruchu z Zawiszą. Trzy arcyważne punkty pojechały do Bydgoszczy. Podopieczni Mariusza Rumaka w 2015 roku jeszcze nie przegrali. Co więcej, gdybyśmy wzięli pod uwagę tylko sześć tegorocznych kolejek, Zawisza plasowałby się na pozycji lidera!

Derby Krakowa to zawsze najważniejsze spotkanie w rundzie dla Wisły i Cracovii. Tym razem „świętą wojnę” zwyciężyła „Biała Gwiazda”, która po golach Semira Stilicia i Pawła Brożka pokonała „Pasy” 2-1. Kazimierz Moskal w dwóch niezwykle trudnych meczach (starcia z Legią i Cracovią) zdobył cztery punkty. W ostatnim sobotnim meczu Lechia pokonała Górnika Zabrze 1-0.

W niedzielę zwycięstwa odniosły zespoły Podbeskidzia oraz Korony. „Górale” pokonali na własnym stadionie Jagiellonię po bramce zdobytej w doliczonym czasie gry przez Roberta Demjana, natomiast kielczanie okazali się lepsi od gliwickiego Piasta. Od 18 wszystkie oczy skierowane były na Poznań, gdzie Lech, przy ponad 41 tysięcznej widowni, rywalizował z Legią. To był szczęśliwy dzień dla stolicy Wielkopolski. „Kolejorz” po raz pierwszy od trzech lat wygrał z obecnymi mistrzami Polski. Gole dla podopiecznych Macieja Skorży strzelali Barry Douglas i Kasper Hamalainen, goście odpowiedzieli trafieniem Michała Kucharczyka. „Wojskowi” od 62. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Arkadiusza Malarza, który zagrał piłkę ręką poza polem karnym. Lech zbliżył się do Legii na trzy punkty. Czeka nas pasjonująca walka o mistrzostwo Polski!

Jedenastka kolejki redakcji sportowej nc+ , redakcji Ekstraklasa.org oraz onet.pl
G. Sandomierski (Zawisza) – J. Wójcicki (Zawisza), A. Micael (Zawisza), W. Golla (Pogoń ), B. Douglas (Lech) - S. Stilić (Wisła), A. Borysiuk (Lechia), L. Carlos (Korona), K. Hamalainen (Lech) -P. Brożek (Wisła), M. Robak (Pogoń)

Piłkarz kolejki wg dziennikarzy i ekspertów nc+: Semir Stilić (Wisła)

Największy „+” kolejki: Semir Stilić (Wisła)