T-Mobile Ekstraklasa: podsumowanie 30. kolejki

cz 30 kwietnia 2015

Kamil Wilczek został uhonorowany tytułem zawodnika kolejki przez redakcję sportową nc+. Napastnik Piasta zdobył dwa gole w wygranym przez gliwiczan meczu z Górnikiem Łęczna, dzięki czemu wskoczył na sam szczyt klasyfikacji strzelców T-Mobile Ekstraklasy. „Największy + kolejki”, czyli wyróżnienie od kibiców, powędrowało do zawodnika Lecha Poznań, Dariusza Formelli, który otworzył wynik w rywalizacji „Kolejorza” z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Sezon zasadniczy T-Mobile Ekstraklasy już za nami! W 30. kolejce wszystkie zespoły rywalizowały o tej samej porze. W „Multilidze” padły aż 23 bramki. Najwięcej – w Kielcach, gdzie Korona pokonała Lechię Gdańsk 3-2. Pierwsza połowa mogła przyprawić o… zawroty głowy. Już po 13 minutach gospodarze prowadzili 2-0, by dokładnie za 300 sekund… remisować 2-2. Komentujący to spotkanie, Marcin Rosłoń, stwierdził, że „jak tak dalej pójdzie to możemy spodziewać się wyniku 10-10… ;) Po przerwie padła jednak tylko jedna bramka, a jej autorem był Rafael Porcellis.

Największym przegranym wczorajszego dnia można ogłosić Podbeskidzie Bielsko-Biała. Porażka z Lechem spowodowała, że „Górale” zagrają dodatkowe siedem kolejek w dolnej części tabeli. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego aż 18 tygodni znajdowali się w pierwszej ósemce T-Mobile Ekstraklasy, a mimo to nadal nie mogą być pewni utrzymania w lidze. Włodarze klubu z Bielska-Białej zadecydowali, że przyszedł czas na rozstanie z trenerem Ojrzyńskim. Nazwisko nowego szkoleniowca Podbeskidzia nie jest jeszcze znane.

Legia Warszawa, po zwycięstwie 2-1 nad Pogonią Szczecin, utrzymała pozycję lidera tabeli. Jest to o tyle ważne, że mistrzowie Polski zagrają z Lechem Poznań, bezpośrednim rywalem w walce o tytuł, na swoim stadionie.

Wczorajszy dzień na zawsze zapamięta napastnik Cracovii, Dariusz Zjawiński. W 80 minucie spotkania z PGE GKS-em Bełchatów, „Zjawka” zdobył swoją pierwszą bramkę na poziomie ekstraklasy. „Pasy” zwyciężyły 3-1.

Legia Warszawa, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok – tak wygląda czołówka T-Mobile Ekstraklasy po 30 kolejkach. W najgorszej sytuacji znajdują się Zawisza Bydgoszcz oraz PGE GKS Bełchatów, znajdujące się na ostatnich pozycjach ligowej tabeli. Wszystko rozstrzygnie się w ostatnich siedmiu seriach gier. Prawdziwa walka dopiero przed nami!