T-Mobile Ekstraklasa w nc+: pasjonujący finisz sezonu

pn 1 czerwca 2015

Rozpoczyna się decydujący tydzień tegorocznych rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. We wtorek i środę odbędą się mecze przedostatniej, a w piątek i niedzielę ostatniej kolejki sezonu 2014/2015. Kibice poznają mistrza Polski, dowiedzą się kto zagra w europejskich pucharach, a także kto przynajmniej na rok będzie musiał opuścić najwyższą klasę rozgrywek. Na antenie CANAL+ SPORT widzowie nc+ zobaczą relacje łączone w ramach Multiligi+, a w CANAL+, CANAL+ SPORT2, nSport+ oraz na kanale 38 nc+ pełne transmisje z wszystkich spotkań. W poniedziałek, 8 czerwca odbędzie się uroczysta Gala Ekstraklasy transmitowana w CANAL+ od 19:40. W jej trakcie nagrodzeni zostaną piłkarze i trenerzy oraz wyłoniony zostanie Największy+ Sezonu.

Końcówka rozgrywek zapowiada się ekscytująco. Nadal szanse na mistrzostwo Polski mają trzy drużyny: Lech Poznań, Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok. Cztery kolejne zespoły toczą bój o czwarte miejsce, które w tym sezonie umożliwia grę w europejskich pucharach. Także na dole tabeli emocje będą do samego końca - zagrożonych spadkiem jest aż siedem klubów!

Na ostatnią prostą T-Mobile Ekstraklasa wkroczy już we wtorek. Odbędą się wówczas cztery mecze przedostatniej kolejki w grupie spadkowej. O 19:30 w CANAL+ SPORT wystartuje Multiliga+. Wszystkie spotkania rozpoczną się godzinę później. Dla kibiców, którzy zechcą być na bieżąco wyłącznie z losami swojej ulubionej drużyny, każde starcie relacjonowane będzie również w całości na odrębnej antenie. W CANAL+ od 20:25 prezentowana będzie rywalizacja PGE GKS-u Bełchatów z Cracovią, w CANAL+ SPORT2 Zawiszy Bydgoszcz z Piastem Gliwice, w nSport+ Cracovii z Ruchem Chorzów, a na kanale 38 nc+ Podbeskidzia Bielsko – Biała z Górnikiem Łęczna.

Wielkie emocje czekają kibiców w środę, kiedy zaplanowana jest przedostatnia seria gier w grupie mistrzowskiej. Tego dnia Multiliga+ na antenie CANAL+ SPORT prezentowana będzie także od 19:30, a w niej widzowie będą mogli śledzić rywalizację na wszystkich czterech stadionach. Gra o niezwykle istotne dla losów mistrzostwa Polski i europejskich pucharów punkty toczyć się będzie w Gdańsku, gdzie Lechia zagra z Legią Warszawa, w Zabrzu, gdzie Górnik podejmie Lecha Poznań, w Szczecinie, gdzie Pogoń spotka się z Jagiellonią Białystok oraz w Krakowie, gdzie Wisła stanie naprzeciw Śląska Wrocław. Pierwszą konfrontację widzowie zobaczą w całości w CANAL+, drugą w CANAL+ SPORT2, trzecią w nSport+, a czwartą na kanale 38 nc+.

Zakończenie sezonu także rozłożone zostało na dwa dni. W piątek rozstrzygną się losy utrzymania w T-Mobile Ekstraklasie. Podobnie jak w przedostatniej serii spotkań Multiliga+ ruszy o 19:30 w CANAL+ SPORT. Wszystkie cztery decydujące mecze transmitowane będą od 20:25. Również tego dnia będzie można zobaczyć pełne relacje na osobnych antenach. W CANAL+ prezentowane będzie spotkanie Korony Kielce z Podbeskidziem Bielsko-Biała, w CANAL+ SPORT2 Ruchu Chorzów z Zawiszą Bydgoszcz, w nSport+ Górnika Łęczna z PGE GKS-em Bełchatów, a na kanale 38 nc+ Piasta Gliwice z Cracovią.

Wielki finisz rozgrywek zaplanowany został na niedzielę, 7 maja, dzień po finale Ligi Mistrzów. Tym razem Multiliga+ rozpocznie się w CANAL+ SPORT już o 17:00. Sędziowie czterech rozstrzygających losy mistrzostwa Polski meczów rozpoczną je dokładnie o 18:00. Dzięki transmisji łączonej kibice będą minuta po minucie wiedzieli co dla układu tabeli będzie oznaczała zmiana wyniku na którymkolwiek ze stadionów. Każde ze spotkań ma ważną stawkę jednak z myślą o tych widzach, którzy będą woleli skupić się wyłącznie na jednym z nich, redakcja sportowa nc+ podobnie jak w poprzednie dni udostępni równoległe relacje. W CANAL+ od 17:55 transmitowana będzie konfrontacja Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze, w CANAL+ SPORT2 Lecha Poznań z Wisłą Kraków, w nSport+ Jagiellonii Białystok z Lechią Gdańsk, a na antenie kanału 38 nc+ Śląska Wrocław z Pogonią Szczecin. Około godz. 20:00 mistrz Polski otrzyma trofeum za zdobycie tytułu oraz złote medale. Towarzyszyć temu będzie uroczysta oprawa związana z 10-leciem funkcjonowania Ekstraklasy.

Już dzień później, w poniedziałek, 8 czerwca na uroczystej Gali Ekstraklasy przyznane zostaną wyróżnienia dla bohaterów sezonu. Statuetki trafią w ręce najlepszego trenera, bramkarza, obrońcy, pomocnika, napastnika, piłkarza oraz odkrycia sezonu. Laureatów – z wyjątkiem piłkarza sezonu- wskażą sami zawodnicy i trenerzy głosujący na kandydatów nominowanych przez kapitułę dziennikarzy. Podczas uroczystości, którą poprowadzą Tomasz Smokowski i Magdalena Mołek wyłoniony zostanie także Największy+ Sezonu. W tej kategorii głosować będą kibice, widzowie nc+. Fani wyłonią najlepszego zawodnika za pośrednictwem strony www.canalplus.pl. Głosowanie trwać będzie do jeszcze w trakcie Gali Ekstraklasy. Zwycięzca zostanie ogłoszony w takcie uroczystości. Początek transmisji Gali w CANAL+ o 19:40.

Mecze ostatnich kolejek T-Mobile Ekstraklasy pokazywanych będą również na żywo w internecie w specjalnej aplikacji CANAL+ SPORT Online. Transmisjom towarzyszyć będą również akcje dla kibiców w internecie – „Największy+ meczu” (wybór na fanpage`u CANAL+ Sport - facebook.com/CANALplussport - najlepszych piłkarzy poszczególnych spotkań, a także „Największy+ kolejki”) oraz „Oceń mecz”.

Na decydujące wydarzenia sezonu zaprasza dziennikarz nc+, Tomasz Smokowski:

Wprawdzie porównanie do obfitego dania w restauracji jest już mocno zużyte, ale do ostatniego tygodnia tego sezonu T-Mobile Ekstraklasy pasuje ono idealnie. We wtorek i środę będziemy mieli solidną przystawkę, w piątek i niedzielę danie główne, a podczas poniedziałkowej Gali pyszny deser. Jeśli w międzyczasie dodamy do tego fantastyczne smakołyki kuchni hiszpańskiej i włoskiej podczas sobotniego finału Ligi Mistrzów, to wyjdzie nam prawdziwa piłkarska uczta! Cieszy przede wszystkim to, że przed dwiema decydującymi kolejkami tak naprawdę mamy nadal same niewiadome i sprawę otwartą zarówno jeśli chodzi o mistrzostwo Polski i europejskie puchary, jak też kwestię utrzymania w lidze. Ostatni tydzień to blisko 24 godziny relacji na żywo, jeśli chodzi o nasze Multiligi+ oraz poniedziałkową Galę. A biorąc pod uwagę transmisje równoległe, w trakcie, których pokażemy każde ze spotkań, to nawet 60 godzin z T-Mobile Ekstraklasą na żywo na antenach kanałów nc+!

Plan transmisji 36. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w kanałach platformy nc+:

wtorek, 2 czerwca:
19:30 Multiliga+ (grupa spadkowa), CANAL+ SPORT
prowadzący: Krzysztof Marciniak, Rafał Dębiński
20:25 PGE GKS Bełchatów – Korona Kielce, CANAL+
komentują: Bartosz Gleń, Krzysztof Przytuła
20:25 Zawisza Bydgoszcz – Piast Gliwice, CANAL+ SPORT2
komentują: Przemysław Pełka, Wojciech Jagoda
20:25 Cracovia – Ruch Chorzów, nSport+
komentują: Robert Skrzyński, Kazimierz Węgrzyn
20:25 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Łęczna, kanał 38 nc+
komentują: Przemysław Pełka, Wojciech Jagoda

środa, 3 czerwca:
19:30 Multiliga+ (grupa mistrzowska), CANAL+ SPORT
prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski
20:25 Lechia Gdańsk – Legia Warszawa, CANAL+
komentują: Rafał Wolski, Tomasz Wieszczycki
20:25 Górnik Zabrze – Lech Poznań, CANAL+ SPORT2
komentują: Marcin Rosłoń, Kamil Kosowski
20:25 Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok, nSport+
komentują: Adam Marchliński, Remigiusz Jezierski
20:25 Wisła Kraków – Śląsk Wrocław, kanał 38 nc+
komentują: Robert Skrzyński, Kazimierz Węgrzyn

Plan transmisji 37. kolejki T-Mobile Ekstraklasy w kanałach platformy nc+:

piątek, 5 czerwca:
19:30 Multiliga+ (grupa spadkowa), CANAL+ SPORT
prowadzący: Krzysztof Marciniak, Rafał Dębiński
20:25 Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała, CANAL+
komentują: Marcin Rosłoń, Kazimierz Węgrzyn
20:25 Ruch Chorzów – Zawisza Bydgoszcz, CANAL+ SPORT2
komentują: Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski
20:25 Górnik Łęczna – PGE GKS Bełchatów, nSport+
komentują: Bartosz Gleń, Wojciech Jagoda
20:25 Piast Gliwice - Cracovia, kanał 38 nc+
komentują: Przemysław Pełka, Maciej Murawski

niedziela, 7 czerwca:
17:00 Multiliga+ (grupa mistrzowska), CANAL+ SPORT
prowadzacy: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski
17:55 Legia Warszawa – Górnik Zabrze, CANAL+
komentują: Przemysław Pełka, Maciej Murawski

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE