Kategoria: tenis | Puchar Davisa

TENIS: WIELKI FINAŁ PUCHARU DAVISA

cz 14 listopada 2013

W piątek, 15 listopada rozpocznie się jedno z najważniejszych wydarzeń tenisowych w tym roku – wielki finał Pucharu Davisa – międzynarodowych mistrzostw drużyn męskich. Na korcie w Belgrade Arenie zmierzą się reprezentacje Serbii i Czech. Transmisje meczów finałowych – z udziałem takich gwiazd światowego tenisa jak Novak Djoković i Tomas Berdych - będzie można obejrzeć w najbliższy weekend w CANAL+ Sport.

Obie drużyny wystąpią w najsilniejszych składach. Mecz w Pucharze Davisa składa się z pięciu pojedynków – czterech singlowych i jednego deblowego. Serbów do zwycięstwa ma poprowadzić Novak Djoković, natomiast nasi południowi sąsiedzi największe nadzieje pokładają w Tomasie Berdychu. Ich mecz będzie z pewnością najciekawszy w całej batalii – w końcu zmierzą się ze sobą druga i szósta rakieta światowego rankingu. Statystki przemawiają jednoznacznie za Serbem, który spośród szesnastu starć z Berdychem, wygrał aż czternaście. Co więcej, Djoković nigdy nie przegrał z Czechem na nawierzchni twardej.

Dotychczas obie reprezentacje rywalizowały jedenaście razy (licząc starcia Czechosłowacji z Jugosławią). Sześciokrotnie zwyciężali Czesi, pięciokrotnie Serbowie. Ich ostatnie spotkanie miało miejsce w 2012 roku w Pradze. Wtedy to w ćwierćfinale wyraźnie lepsi byli gospodarze (4-1), ale… goście grali bez Novaka Djokovicia.

Czesi to obrońcy tytułu z 2012 roku. Serbowie zaś wracają pamięcią trzy lata wstecz, kiedy to właśnie w Belgrade Arenie świętowali swój pierwszy triumf w historii Pucharu Davisa. Szykuje się wielkie tenisowe święto, którego żaden kibic nie może przegapić.

Spotkania finałowe Pucharu Davisa komentować będą: Bartek Ignacik i Tomasz Wolfke oraz w roli eksperta Michał Chmela. W piątek od godz. 16:00 w CANAL+ Sport pokazane zostaną dwa mecze singlowe, w sobotę na tej samej antenie od godz. 16:00 relacja ze starcia deblistów, a w niedzielę od godz. 14:00 kończące rywalizację gry pojedyncze.

Na wspólne oglądanie finału zaprasza dziennikarz nc+, Bartek Ignacik:

- Zapowiada się pasjonujące zakończenie sezonu, tenisowy deser. W belgradzkiej arenie obejrzymy trzech zawodników, którzy występowali w zakończonym w poniedziałek turnieju Masters w Londynie: Novaka Djokovica, Tomasa Berdycha i Radka Stepanka. Co więcej, Serb wygrał całe zawody, znajduje się w znakomitej formie i będzie chciał poprowadzić swoją reprezentację do drugiego w historii triumfu w Pucharze Davisa. Obrońcy tytułu - Czesi - tanio skóry nie sprzedadzą. Ten finał trzeba obejrzeć!

Składy drużyn:

Serbia (kapitan Bogdan Obradović)
Novak Djoković, Janko Tipsarević, Ilija Bozoljać, Nenad Zimonjić

Czechy (kapitan Jaroslav Navratil)
Tomas Berdych, Lukas Rosol, Radek Stepanek, Jan Hajek

Plan transmisji spotkań finału Pucharu Davisa na platformie nc+ (15-17.11)

piątek, 15 listopada (godz. 16:00-23:00, CANAL+ Sport)
- 1 mecz singlowy, komentarz: Bartek Ignacik, Michał Chmela
- 2 mecz singlowy, komentarz: Tomasz Wolfke, Michał Chmela

sobota, 16 listopada (godz. 16:00-20:00, CANAL+ Sport)
- mecz deblowy, komentarz: Bartek Ignacik, Michał Chmela

niedziela, 17 listopada (godz. 14:00-21:00, CANAL+ Sport)
- 1 mecz singlowy, komentarz: Tomasz Wolfke, Michał Chmela
- 2 mecz singlowy, komentarz: Bartek Ignacik, Michał Chmela

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE