TYLKO W CANAL+ GORĄCE ZAKOŃCZENIE SEZONU LIGI POLSKIEJ

pn 27 maja 2013

Na dwie decydujące kolejki T-Mobile Ekstraklasy CANAL+ przygotowuje sześciogodzinne widowisko piłkarskie – Multiligę+. Łączona transmisja ze wszystkich meczów końcówki sezonu 2012/2013, dziennikarze CANAL+ na każdym z ośmiu stadionów i warszawskie „centrum dowodzenia” kierowane przez Tomasza Smokowskiego i Andrzeja Twarowskiego – to wszystko czeka kibiców 30 maja i 2 czerwca.

Dwie ostatnie kolejki obecnego sezonu T-Mobile Ekstraklasy zapowiadają się w CANAL+ pasjonująco. Tytuł mistrzowski zdobyła Legia Warszawa, a wicemistrzostwo zapewnił sobie Lech Poznań. Za plecami tych drużyn toczy się jednak zacięta walka o awans do europejskich pucharów oraz utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywek. Wszystkie spotkania w dwóch ostatnich seriach gier odbywać się będą o jednej porze dlatego, jak co roku, CANAL+ Sport zaprasza na swój sztandarowy program - Multiligę+, czyli łączoną transmisję ze wszystkich spotkań. To już 11 edycja tego telewizyjnego widowiska prezentowanego na finiszu rozgrywek. Ponadto, 4 mecze każdej z kolejek będą w całości relacjonowane na odrębnych kanałach. Szczególnie ciekawie zapowiada się spotkanie transmitowane 30 maja w CANAL+ Family, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała zagra z Pogonią Szczecin. To mecz o kluczowym znaczeniu dla losów utrzymania w T-Mobile Ekstraklasie.

Gospodarzami studia Multiligi+ w Warszawie będą Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski.

- Multiliga+ to sześć dynamicznych godzin, w których emocje na najwyższym poziomie będą nam towarzyszyć od pierwszej do ostatniej minuty. Jestem pewien, że kibice mogą się szykować na dwa szalone popołudnia i wieczory. Podgląd sytuacji na stadionach prezentowany będzie na żywo w formie mozaiki. Mecze będą miały odrębne pary komentatorskie, które zrelacjonują najciekawsze akcje. W kluczowych momentach kamery pokażą pełen obraz z danego boiska, nie umknie nam żadna strzelona bramka. – mówi Tomasz Smokowski, szef redakcji sportowej CANAL+ - Obecni na wszystkich stadionach będą także nasi reporterzy, którzy przeprowadzą wywiady z bohaterami meczów. W naszym studiu w Warszawie eksperci przeanalizują zmiany w tabeli i możliwe warianty rozwoju sytuacji.– dodaje Smokowski.

Niezależnie od prezentowanej w CANAL+ Sport Multiligi+, cztery najważniejsze mecze relacjonowane będą w całości w CANAL+, CANAL+ Family, CANAL+ Family2 oraz na kanale 36 platformy nc+.

Tomasz Smokowski:
- Dla całej naszej sportowej ekipy ostatnie dwie kolejki to czas gdy poziom adrenaliny skacze najwyżej jak się da. W skali telewizji to wielkie przedsięwzięcie wymagające zaangażowania setek osób, zarówno na wszystkich stadionach jak i w warszawskim „centrum dowodzenia”. Mamy przy skoordynowaniu wszystkich elementów wiele pracy ale i mnóstwo frajdy. Te dwie Multiligi+ to dwie wisienki na torcie całego sezonu. Powiązanie wszystkich sznurków w jedną całość i dopięcie całości na ostatni guzik to dowód profesjonalizmu przez wielkie P i klasy naszych ludzi zarówno z ekipy dziennikarskiej jak i produkcyjnej. Zapraszam na „La Grande Finale”! – kończy Tomasz Smokowski.

Finiszowi rozgrywek w CANAL+ towarzyszyć będzie kampania promująca w prasie. Między 29 a 31 maja będzie ona przeprowadzona na łamach „Gazety Wyborczej” i „Przeglądu Sportowego”. Kampania online potrwa od 27 maja do 2 czerwca i będzie obecna w serwisach youtube, gazeta.pl i onet.pl. Stacja przygotowała również spoty autopromocyjne nagrane z udziałem dziennikarzy CANAL+ Tomasza Smokowskiego i Andrzeja Twarowskiego.

Finisz rozgrywek piłkarskich ligi polskiej jest prezentowany w CANAL+ w formie Multiligi+ już po raz 11. To ulubiony program kibiców. W zeszłym sezonie transmisje z ostatnich dwóch kolejek oglądało łącznie blisko pół miliona widzów.

W formie transmisji łączonej na antenie CANAL+ prezentowane są również ostatnie kolejki meczów innych lig piłkarskich. W formule Multifoot prezentowane były m.in. dwie finałowe serie gier francuskiej Ligue 1 18 i 26 maja.

ZAKOŃCZENIE SEZONU T-MOBILE EKSTRAKLASY W CANAL+

CZWARTEK, 30 MAJA (przedostatnia kolejka)
CANAL+ Sport
17:00 MULTILIGA+ - studio i łączona relacja z 8 meczów (na żywo)
CANAL+
17:45 Ruch Chorzów – Legia Warszawa (na żywo)
CANAL+ Family
17:45 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin (na żywo)
CANAL+ Family2
17:45 GKS Bełchatów – Jagiellonia Białystok (na żywo)
Kanał 36 nc+
17:45 Polonia Warszawa – Piast Gliwice (na żywo)

NIEDZIELA, 2 CZERWCA (ostatnia kolejka) – ostateczny wybór meczów nastąpi 30 maja
CANAL+ Sport
15:00 MULTILIGA+ - studio i łączona relacja z 8 meczów (na żywo)
CANAL+
15:45 Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (na żywo)
CANAL+ Family
15:45 mecz nr 2 (na żywo)
CANAL+ Family2
15:45 mecz nr 3 (na żywo)
Kanał 36 nc+
15:45 mecz nr 4 (na żywo)

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE