Udana pogoń Piasta

pt 11 marca 2016

26 kolejek, 26 występów. Takimi statystykami mógł popisać się Patrik Mraz. Słowak nie opuścił w tym sezonie żadnego spotkania Piasta. Do piątku, jedenastego marca. Wszystkich zaskoczyła decyzja Radoslava Latala.

Przełomowy mecz dla Piasta?

Patrik potrzebuje odpoczynku - powiedział trener gliwiczan. Mraz nie znalazł się nawet w meczowej osiemnastce. Jego miejsce na lewej stronie defensywy zajął Marcin Pietrowski. Na prawym boku zagrał Kristijan Ipsa.

Jeśli wzięlibyśmy pod uwagę ostatnie 4. kolejki to liderem Ekstraklasy byłoby… Podbeskidzie! Trzy zwycięstwa i jeden remis – oto bilans podopiecznych Roberta Podolińskiego. „Górale” nie przegrali również w Gliwicach.

Józef Piacek to człowiek, który w ostatnim czasie wyrasta na lidera formacji obronnej Podbeskidzia. W środku tygodnia praktycznie perfekcyjny mecz przeciwko Koronie, w piątkowy wieczór premierowe trafienie w polskiej Ekstraklasie. 32-letni Słowak miał wprowadzić spokój w linii defensywnej „Górali”. I ze swojego zadania jak na razie wywiązuje się znakomicie. Piacek może pochwalić się w swoim Vdwoma mistrzostwami Słowacji w barwach MKS Żilina.

Piątkowy mecz nie zawiódł. Komplet punktów gliwiczanie wywalczyli w ostatnich minutach spotkania i przerwali serię czterech meczów bez porażki zespołu z Bielska-Białej. W doliczonym czasie gry Kamil Vacek na raty wykorzystał rzut karny. Piłkarze Piasta będą uważnie oglądać sobotni mecz między Cracovią a Legią. Jeśli zespół ze stolicy nie zdoła zwyciężyć, gliwiczanie wrócą po tej kolejce na pozycję lidera tabeli Ekstraklasy.

Piast - Podbeskidzie 3:2
"Największy + meczu" - Józef Piacek (Podbeskidzie)

Klątwa Michniewicza

To mógł być wymarzony debiut Mariusza Rumaka. Tylko gdyby… jego podopieczni potrafili utrzymać prowadzenie 2-0. Jeszcze na 20 minut przed końcem wydawało się, że Korona nie ma prawa zdobyć jakichkolwiek punktów w starciu ze Śląskiem. Niemożliwe nie istnieje. Sprawy w swoje ręce wziął Airam Cabrera. Hiszpan strzelił swojego jedenastego, a także dwunastego gola w tym sezonie i zapewnił kielczanom jeden punkt. Po spotkaniu dużo dyskutowano na temat niektórych decyzji podjętych przez Pawła Gila. Omówienie kontrowersji w niedzielnej Lidze+ Extra.

Jak mawia klasyk: 2-0 to najgorszy możliwy wynik. Klątwa Michniewicza nie oszczędziła Śląska…

Korona – Śląsk 2:2
„Największy + meczu” – Airam Cabrera (Korona)