Udana rehabilitacja Lecha po porażce 1:5 w Szczecinie, Szymon Pawłowski najlepszym zawodnikiem kolejki, zarówno według kibiców jak i ekspertów nc+

wt 4 marca 2014

Lech Poznań pokonał 4:0 Piasta Gliwice po dwóch golach Szymona Pawłowskiego, który został wyróżniony przez kibiców „największym + kolejki”. Jego dobrą grę docenili również dziennikarze oraz eksperci nc+ i uznali go najlepszym zawodnikiem 24. serii gier T-Mobile Ekstraklasy. Mecz rozegrany w sobotę w Poznaniu został uznany przez kibiców najatrakcyjniejszym spotkaniem minionego weekendu w lidze polskiej.

Jedenastka kolejki

Kolejny dobry występ zanotowało Zagłębie Lubin, które pokonało 3:1 bydgoskiego Zawiszę. Regularnie punktuje Ruch. Udany debiut na ławce trenerskiej Śląska (wygrana z Cracovią) zaliczył Tadeusz Pawłowski. W trzech spotkaniach kibice nie doczekali się goli, a mecz Legii z Jagiellonią został przerwany po pierwszej połowie.

Piłkarz kolejki wg dziennikarzy i ekspertów nc+: Szymon Pawłowski (Lech Poznań)

Jedenastka kolejki wg dziennikarzy i ekspertów nc+: Kasprzik – Kokoszka, Dzinić, Arboleda – Abwo, Surma, Stevanović, Linetty – Pawłowski, Piech, Kownacki

Największy + kolejki (głosowanie na profilu CANAL+ Sport na Facebooku): Szymon Pawłowski (Lech Poznań)

Największy + meczu (głosowanie na profilu CANAL+Sport na Facebooku):

Ruch – Widzew (2:1): Grzegorz Kuświk (Ruch)

Lechia – Wisła (0:0): Semir Stilić (Wisła)

Górnik – Korona (0:0): Grzegorz Kasprzik (Górnik)

Lech – Piast (4:0): Szymon Pawłowski (Lech)

Cracovia – Śląsk (0:1): Dalibor Stevanović (Śląsk)

Zagłębie – Zawisza (3:1): Manuel Curto (Zagłębie)

Podbeskidzie – Pogoń (0:0): Piotr Malinowski (Podbeskidzie)

Ciekawostki 24. kolejki T-Mobile Ekstraklasy

Najlepszym spotkaniem 24. kolejki w ocenie kibiców głosujących w aplikacji „Oceń mecz” było starcie Lecha z Piastem (średnia ocen 3,4/5)

Najwięcej głosów na największy „+” meczu padło podczas spotkania Lech – Piast. (440)

Swojego trzeciego plusa z rzędu otrzymał zawodnik Wisły Kraków – Semir Stilić.

Swoje pierwsze plusy zdobyli: Grzegorz Kuświk, Grzegorz Kasprzik, Piotr Malinowski oraz Manuel Curto.

Z powodu przerwania spotkania Legia – Jagiellonia po raz pierwszy w tym sezonie postanowiliśmy nie wyłaniać największego „+” tego meczu.

Po przerwie zimowej najwięcej głosów pada podczas meczów Lecha, Cracovii i Górnika.

Natomiast w całym sezonie najchętniej komentowane są spotkania Lecha, Legii i Wisły.

W „11” 24. kolejki dziennikarzy i ekspertów nc+ znalazło się aż czterech piłkarzy poznańskiego Lecha, w tym niespełna 17-letni Dawid Kownacki, który zaliczył dwie asysty w meczu z Piastem.