Vive podejmie PSG w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych

śr 22 listopada 2017

W niedzielę, 26 listopada, mistrzowie Polski podejmą w hali w Kielcach francuskie PSG. Mecz będą komentować Krzysztof Bandych i Tomasz Rosiński. Studio poprowadzi Piotr Karpiński.

Piłkarski Paryż ma Neymara, Cavaniego i Mbappe. Ten handballowy też ma się czym pochwalić. Nikola Karabatić, Mikkel Hansen, Uwe Gensheimmer, Daniel Narcisse, Luc Abalo, Thierry Omeyer to największe gwiazdy piłki ręcznej na świecie. Wszystkie graja pod egidą PSG. Młodzież, która przywdziewa paryskie barwy też już zachwyca fanów piłki ręcznej w każdym zakątku globu. Nedim Remili, Sander Sagosen to gracze, którzy na boisku potrafią zrobić wszystko. I w niedzielę w Kielcach pojawią się tylko w jednym celu. Wziąć co swoje. Zainkasować 2 punkty. Wygrać. To jednak wcale nie musi im się udać - mówi dziennikarz CANAL+ SPORT, Piotr Karpiński.

Dlaczego? Bo w Hali Legionów spotkają rywala godnego siebie. PGE Vive ma w składzie zawodników, których także znają wszyscy fani piłki ręcznej na świecie. Karol Bielecki, Michał Jurecki, Julen Aginagalde, Uros Zorman, Dean Bombac, Krzysztof Lijewski, Sławomir Szmal - tych nazwisko przedstawiać nikomu nie trzeba. Kielecka młodzież, w osobach Alexa Dujszebajewa czy Blaża Janca, podobnie, jak ta francuska, na parkiecie potrafi wszystko. Bez względu na to jak obie ekipy radzą sobie w tym sezonie, w niedzielę w Kielcach czeka nas STARCIE GIGANTÓW. Nie wykluczam, że takiej plejady gwiazd w meczu dwóch klubowych drużyn w Polsce na poziomie Ligi Mistrzów prędko nie zobaczymy. No, chyba, że w przyszłym sezonie los ponownie zdecyduje, że obie drużyny zagrają w tej samej grupie.

W ostatnich latach te dwie wielkie marki grały ze sobą czterokrotnie. Najpierw towarzysko w Krakowie Vive zremisowało z PSG. To było w sierpniu 2015 roku. W maju 2016 roku obie drużyny spotkały się w półfinale Ligi Mistrzów. Kielczanie wygrali po horrorze 28:26. Paryżanie zrewanżowali się we wrześniu tamtego roku w półfinale turnieju Super Globe. Mistrz Francji lepszy od mistrza Polski był również 3 tygodnie temu. Paryżanie wygrali we własnej hali wyraźnie i zasłużenie 33 do 28. W tym sezonie w Lidze Mistrzów prezentują się lepiej od ekipy Talanta Dujszebajewa. To trzeba otwarcie powiedzieć. Ale to wcale nie oznacza, że w niedzielę zainkasują 8 wygraną w obecnej fazie grupowej Champions League. W takiej atmosferze, z jaką spotkają się w Kielcach, w tym sezonie jeszcze nie grali. Hala Legionów zamieni się w piekło. I słusznie. Święto piłki ręcznej, jakim niewątpliwie jest mecz Vive - PSG zasługuje na takie kulisy - kończy Karpiński.

Niedziela, 26 listopada
18:30 PGE Vive Kielce - PSG, CANAL+ SPORT

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK