Vive Tauron Kielce zachwyca i przyciąga widzów nc+

pn 20 kwietnia 2015

Vive Tauron Kielce w świetnym stylu awansował do Final Four Velux EHF Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Niedzielne spotkanie z Vardarem Skopje oglądało w CANAL+ Sport średnio blisko 108 tysięcy widzów. To drugi najlepszy wynik oglądalności tych rozgrywek w obecnym sezonie w nc+. Już we wtorek o 12:00 na antenie nSport+ losowanie par półfinałowych Final Four. Decydujący turniej, który wyłoni najlepszy klubowy zespół Europy, transmitowany będzie na antenach kanałów sportowych nc+ 30 i 31 maja.Vive Tauron Kielce ponownie w gronie finalistów Velux EHF Ligi Mistrzów. Sukces nie przyszedł jednak łatwo. Niedzielne spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg i do ostatnich minut kwestia awansu pozostawała nierozstrzygnięta. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali z Vardarem Skopje 33:31 i przy zwycięstwie różnicą dwóch bramek również w pierwszym meczu zagwarantowali sobie przepustkę do grona czterech najlepszych zespołów Starego Kontynentu.

Bardzo dobra postawa zespołu Tałanta Dujszebajewa znalazła swoje odzwierciedlenie w liczbie widzów transmisji telewizyjnej. Walkę o grę w Final Four Velux EHF Ligi Mistrzów oglądało w niedzielne popołudnie w CANAL+ Sport blisko 108 tysięcy kibiców*. To drugi najlepszy wynik w sezonie 2014/2015 biorąc pod uwagę transmisje tych rozgrywek w kanałach nc+. Najwyższą oglądalność zanotował hit fazy grupowej Orlen Wisła Płock – FC Barcelona (118 tys. widzów). Wynik ten może zostać poprawiony podczas zaplanowanego na ostatni weekend maja turnieju Final Four, który także transmitowany będzie przez nc+. Obok mistrzów Polski w zawodach w Kolonii wezmą udział drużyny FC Barcelony, THW Kiel i MKB-MVM Veszprem. A już we wtorek, 21 kwietnia o godz. 12:00 w nSport+ pokazana zostanie relacja z losowania par półfinałowych.

- Te świetne wyniki oglądalności pokazują, że bogactwo i różnorodność naszej oferty sportowej trafiają w gusta widzów. Piłka ręczna jest w naszym kraju bardzo popularna i ma swoich wiernych fanów. Cieszę się, że możemy pokazywać sukcesy naszych zespołów w elitarnych rozgrywkach i popularyzować tę dyscyplinę sportu. Trzymamy kciuki za mistrzów Polski podczas Final Four, już dziś zapraszam kibiców na nasze transmisje z tego turnieju– mówi Michał Jarocki, dyrektor ds. sportu platformy nc+.

---

*Dane na podstawie: Nielsen Audience Measurement

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE