Kategoria: Bundesliga

Walka o wicemistrzostwo Niemiec

pt 19 czerwca 2020

Wprawdzie mistrzowskie karty w Bundeslidze już rozdane, ale zupełnie nieoczekiwanie wytworzyła się walka o miano pierwszych po bogach.

RB LIPSK – BORUSSIA DORTMUND

Borussia Dortmund, która jeszcze nie tak dawno po cichu liczyła na detronizację Bayernu, teraz sama musi bronić się przed RB Lipsk, mającym apetyt na wicemistrzostwo Niemiec. Po niespodziewanej domowej porażce z Mainz, przewaga BVB na RBL stopniała do trzech punktów. Tym samym przed Timo Wernerem i jego partnerami z Lipska, otwiera się szansa na zrównanie się punktami z rywalami i wyprzedzenia Borussii na ostatniej prostej ligowego finiszu.

TSG HOFFENHEIM – UNION BERLIN

Rafał Gikiewicz wraz z kolegami dokonali rzeczy historycznej dla stołecznego klubu. Najpierw wprowadzili Union do Bundesligi, a później utrzymali skromny zespół beniaminka w elicie. Zapewnili ligowy byt na kilka kolejek przed końcem rozgrywek, przez większą część kampanii będąc zespołem solidnym i niewygodnym dla teoretycznie mocniejszych rywali, zwłaszcza na własnym obiekcie. W 33. serii gier, berlińczycy zagrają na wyjeździe z Hoffenheim. Gracze TSG w tym sezonie są bardzo blisko wywalczenia awansu do europejskich pucharów.

sobota, 20 czerwca
15:25 RB Lipsk - Borussia Dortmund, CANAL+ PREMIUM
komentarz: Bartosz Gleń, Tomasz Ćwiąkała

15:25 TSG Hoffenheim - Union Berlin, CANAL+ NOW
komentarz: Edward Durda, Maciej Murawski

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE