Kategoria: NBA

Warriors wygrali w Toronto i nadal mają szansę obronić tytuł

wt 11 czerwca 2019

Toronto Raptors mogli już w poniedziałek sięgnąć po historyczne mistrzostwo. Golden State Warriors nie dają jednak za wygraną i cały czas mają szansę na obronę tytułu. W nocy z poniedziałku na wtorek Warriors wygrali w Kanadzie 106:105.

Po ponad miesięcznej przerwie do gry w zespole Wojowników wrócił Kevin Durant. Zaczął mecz bardzo dobrze, ale po zaledwie kilkunastu minutach opuścił parkiet z powodu kontuzji Achillesa. Świetnie spisali się jednak jego koledzy z zespołu. Stephen Curry zdobył 31 punktów, Klay Thompson 26, a Draymond Green miał 10 "oczek", 10 zbiórek i osiem asyst.

Kiedy przegrywaliśmy sześcioma punktami na kilka minut przed końcem, to mogliśmy rzucić ręcznik i się poddać, ale tego nie zrobiliśmy. Cały czas twardo się trzymamy.

Draymond Green, Golden State Warriors

W samej końcówce spotkania, po trzech kolejnych celnych rzutach zza łuku goście wyszli na prowadzenie. Ostatnia akcja, już przy wyniku 106:105 dla Warriors, należała do gospodarzy. Rzutu z trudnej pozycji nie trafił Kyle Lowry, którego zablokował właśnie Green.

W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 3-2 dla Raptors. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w czwartek w Oakland. Jedyną drużyną w historii NBA, która nie sięgnęła po mistrzostwo prowadząc w finałach 3-1, była... ekipa Golden State Warriors. Wówczas takie straty odrobili z nimi w 2016 roku Cleveland Cavaliers.

Stan rywalizacji do czterech zwycięstw: 3-2 dla Raptors