Wolski: Simeone nie zwątpił ani na chwilę

cz 26 maja 2016

Już w najbliższą sobotę będziemy świadkami wielkiego finału UEFA Champions League. O tytuł rywalizują dwa hiszpańskie kluby. Dwa madryckie kluby - Real i Atletico.

Czy Atletico zdoła zrewanżować się za porażkę w finale Ligi Mistrzów w 2014 roku? Kto jest faworytem sobotniego starcia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukał Rafał Wolski, który wraz z Grzegorzem Mielcarskim skomentuje rywalizację Realu z Atletico w finale UEFA Champions League:

Nie mieli prawa rywalizować o Superpuchar Hiszpanii latem 2015 roku. Minął niemal rok i okazało się, że w lidze znowu zobaczyli plecy Barcelony. Po drodze, w kuriozalny sposób albo w zadziwiająco słabym stylu, żegnali się z wizją triumfu w Copa del Rey. Real i Atletico. Dwa kluby, które w tym sezonie nie zdobyły trofeum. Dwa kluby, z których jeden sięgnie po to najbardziej prestiżowe.W Mediolanie... Dwa lata temu, w Lizbonie, trauma kibica Atletico mogła tylko się pogłębić. Jeszcze jeden finał, sukces tuż, tuż i... znowu porażka.

Dwa lata to w futbolu sporo czasu. Zwłaszcza dla ludzi takich jak Diego Simeone. Nie zwątpił ani na chwilę. On i jego drużyna dalej robili swoje. Nieustannie poprawiają każdy element, rozwijają się. Nie jest sensacją, że ktoś pracujący w taki sposób, w końcu znajduje sposób na Luisa Enrique i jego gwiazdy. Eliminuje Bayern i określenie "pupas" z 1974 roku czyni mocno zatartym wspomnieniem. Do tego regularnie przyprawia o zgrzytanie zębów sąsiadów z Estadio Bernabeu. Pięć wygranych, cztery remisy i jedna porażka, tak Atletico gra z Realem po finale na Estadio da Luz... Imponujące to wszystko, ale czy Atletico jest faworytem meczu na San Siro? Mam w głowie jedną odpowiedź. Gdy Twoim rywalem w finale jest Real, nigdy nie jesteś faworytem. Bo DNA Realu to między innymi wygrywanie spotkań decydujących, zdobywanie najcenniejszych trofeów, sięganie po największy prestiż. Taki... „Królewski” przepych, który z jednej strony trąci czasami megalomanią, arogancją i wielu może irytować, a z drugiej strony wynika przede wszystkim z wielu lat grania w piłkę na najwyższym poziomie. To w końcu Real jest najlepszym klubem XX wieku. I bardzo trudno teraz powiedzieć, że w kolejnym stuleciu nie ma szansy na podobny tytuł...Plan transmisji finału Ligi Mistrzów UEFA w CANAL+:

sobota, 28 maja:
19:30 Studio Ligi Mistrzów z San Siro
prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski;
eksperci: Maciej Murawski, Marcin Baszczyński
20:30 Real Madryt – Atletico Madryt
komentarz z San Siro: Rafał Wolski, Grzegorz Mielcarski
22:45 Studio Ligi Mistrzów z San Siro
prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski;
eksperci: Maciej Murawski, Marcin Baszczyński

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE