Kategoria: Liga Mistrzów

Wtorek w Lidze Mistrzów: Polacy walczą o ćwierćfinał

wt 7 marca 2017

Rozpoczyna się druga odsłona starć w 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA. Wielkie wyzwanie czeka Arsenal, który musi odrobić czterobramkową stratę z pierwszego meczu z Bayernem. Teoretycznie większe szanse na sukces wydaje się mieć SSC Napoli Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, któremu do wyeliminowania Realu Madryt „wystarczy” zwycięstwo u siebie 2:0.

Walka o miejsce w ósemce

Tylko osiem drużyn może przejść do dalszego etapu UEFA Champions League. We wtorek oraz środę kibice poznają pierwszą czwórkę, która zagra w ćwierćfinałach najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich Starego Kontynentu. W pierwszych czterech meczach 1/8 finału padło 15 bramek, a PSG i Bayern uzyskały aż czterobramkowe przewagi nad rywalami. Jednak ani FC Barcelona, ani Arsenal, które doznały wysokich porażek, na pewno nie złożą broni i będą walczyć o awans do końca. Tym bardziej emocjonująco zapowiadają się mecze rewanżowe.

Czy Arsenal zagrozi Bayernowi?

Wtorkowe spotkania szczególnie zainteresują polskich fanów futbolu. Bardzo blisko awansu jest Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego, który w pierwszym meczu rozgromił Arsenal aż 5:1. Napastnik reprezentacji Polski strzelił bramkę na 2:1 i popisał się efektowną asystą przy golu Thiago. Honorowe trafienie dla „Kanonierów” zapisał na swoje konto Alexis Sanchez. Czy wtorkowy rewanż okaże się dla Bawarczyków formalnością? Mecz skomentują Marcin Rosłoń i Rafał Nahorny (od 20:15 w nSport+).

Szlagier pod Wezuwiuszem

Szlagierowo zapowiada się rewanżowe starcie Napoli z Realem Madryt (20:15, CANAL+). W pierwszym meczu na Estadio Santiago Bernabéu neapolitańczycy objęli prowadzenie po golu Lorenza Insigne już w 8. minucie. „Królewscy” wyrównali jednak jeszcze przed przerwą, a w drugiej połowie wyraźnie zdominowali rywali. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem „Los Blancos” 3:1. W 83. minucie na boisko wybiegł Arkadiusz Milik, który zmienił Marka Hamsika. Czy „Partenopei” zdołają wyeliminować wielki Real? Na mecz zapraszają Bartosz Gleń i Tomasz Lipiński. Przedmeczowe studio poprowadzi duet Andrzej Twarowski i Tomasz Smokowski.

Więcej o Lidze Mistrzów UEFA

Plan wtorkowych transmisji 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA w nc+

20:15 Studio Ligi Mistrzów UEFA CANAL+
Prowadzący: Tomasz Smokowski, Andrzej Twarowski; goście: Kamil Kosowski, Marcin Baszczyński

20:40 Napoli - Real Madryt CANAL+