Kategoria: Liga Mistrzów

Wtorek w Lidze Mistrzów: starcia w Leicester i Turynie

pn 13 marca 2017

Rozpoczyna się druga odsłona starć o ćwierćfinał Ligi Mistrzów UEFA. Zbliżające się mecze wyłonią cztery drużyny, które dołączą do Bayernu Monachium, Realu Madryt, Borussii Dortmund i FC Barcelony w walce o najważniejsze piłkarskie trofeum Starego Kontynentu.

Dwubramkowe zaliczki przed rewanżami uzyskały Manchester City, Atletico Madryt oraz Juventus Turyn. Czy okażą się one wystarczające? Na wtorkowe i środowe mecze od 20:15 zaprasza CANAL+. „Gościem specjalnym” przedmeczowego studia będzie oryginalny puchar, który 3 czerwca na Millennium Stadium w Cardiff wzniosą w górę piłkarze zwycięskiej drużyny w finale Ligi Mistrzów UEFA.

Zeszłotygodniowe mecze UEFA Champions League, które wyłoniły pierwszych ćwierćfinalistów, dostarczyły ogromnych emocji. W czterech spotkaniach padło aż 21 bramek. „Kanonierzy” ponownie ulegli Bayernowi Monachium Roberta Lewandowskiego 1:5, a FC Barcelona jako pierwszy klub w historii fazy pucharowej Ligi Mistrzów zdołała awansować pomimo czterobramkowej porażki w pierwszym meczu.

W tym tygodniu kibice poznają kolejne zespoły, które kontynuować będą przygodę w najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywkach piłkarskich. Losowanie par ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów UEFA odbędzie w piątek o 12:00. Transmisja na żywo w CANAL+ SPORT i nSport+.

We wtorek Leicester podejmie Sevillę (20:15, CANAL+), a w meczu określanym jako starcie bramkarskich legend, Juventus Turyn Gianluigi Buffona zmierzy się z FC Porto Ikera Casillasa (20:40, nSport+).

Mistrzowie Anglii muszą odrobić jednobramkową stratę do klubu ze stolicy hiszpańskiej Andaluzji. W pierwszym meczu piłkarze gospodarzy trafiali dwukrotnie - w 25 minucie bramkarza „Lisów” pokonał Pablo Sarabia, a w drugiej połowie na 2:0 wynik podwyższył Joaquin Correa. Nadzieję Leicester przywrócił w 73. minucie Jamses Vardy, który wykorzystał podanie Drinkwatera. Czy na własnym boisku mistrzowie Anglii zatriumfują? Ostatnie dwa spotkania w Premier League - z Hull City oraz Liverpoolem - Lisy wygrały po 3:1. Na mecz zapraszają Marcin Rosłoń oraz Przemysław Rudzki. Przedmeczowe studio poprowadzą Rafał Wolski oraz Rafał Dębiński.

Dużo spokojniejsi przed wtorkowym meczem mogą być piłkarze Juventusu, którzy pokonali na wyjeździe FC Porto 2:0. W 72. minucie Ikera Casillasa pokonał Marko Pjaca, a 2 minuty później wynik meczu ustalił Dani Alves. Mecz od 20:40 w nSport+ skomentują Przemysław Pełka oraz Grzegorz Mielcarski. Łączona transmisja z obu spotkań na CANAL+ SPORT.

Plan transmisji 1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA w nc+

Wtorek,14 marca

20:15 Studio Ligi Mistrzów UEFA CANAL+
Prowadzący: Rafał Wolski, Rafał Dębiński; goście: Kamil Kosowski, Krzysztof Przytuła

20:40 Leicester - Sevilla CANAL+