WYJĄTKOWY JUŻ PRZED STARTEM - NOWY SEZON EKSTRAKLASY W CANAL+

cz 18 lipca 2013

19 lipca na ligowe boiska i ekrany CANAL+ wracają piłkarze T-Mobile Ekstraklasy. Rozpoczynający się w piątek sezon rozegrany zostanie w nowej formule, z większą o 56 liczbą meczów. Wszystkie spotkania będzie można zobaczyć na żywo w jakości HD na platformie nc+. Zmieniają się godziny rozgrywania spotkań oraz emisji ligowych magazynów.

W nadchodzącym sezonie mecze T-Mobile Ekstraklasy będzie można oglądać na antenach CANAL+ Sport, CANAL+ Family oraz nSport. Dzięki wprowadzonej reformie ligi rozegranych zostanie o siedem kolejek więcej niż dotychczas, a tym samym liczba transmisji zwiększy się do blisko trzystu w całym sezonie.

- Zapowiada się pasjonujący sezon, w który wchodzimy z wielkim entuzjazmem i nadziejami na wspaniałe emocje. Zgodnie z sugestiami i oczekiwaniami kibiców zmieniamy godziny naszych transmisji, kończymy między innymi z relacjami w soboty wczesnym popołudniem, mecz z 13:30 zostanie przesunięty na 20:30. Szykujemy na ten sezon kilka nowości programowych, które uatrakcyjnią nasze relacje, będziemy o nich na bieżąco informować. – mówi Tomasz Smokowski, szef redakcji sportowej nc+.

Piłkarski weekend z polską ekstraklasą będzie się zaczynał dla widzów w piątek o 17:40. Wtedy w CANAL+ Sport oraz równolegle w nSport prezentowane będzie pierwsze ze spotkań danej kolejki. Od 20:00 CANAL+ Family zapraszał będzie na Super Piątek i wieczorny hit T-Mobile Ekstraklasy. W pierwszej części sezonu w soboty odbywać się będą dwa mecze (transmisje o 15:10 i 17:40), a w niedziele trzy (transmisje o 15:10, 17:40 i 20:10). Po fazie kwalifikacyjnej europejskich pucharów plan kolejki się zmieni i wówczas trzy mecze będą rozgrywane w sobotę. Spotkania sobotnie podsumowywać będzie w Lidze+ Rafał Dębiński wraz zaproszonym ekspertem.

Nową formułę transmisji CANAL+ zaproponuje kibicom w niedzielę. Wieczorne spotkanie prezentowane będzie w ramach „Granej Niedzieli” (początek o 20:10), czyli formatu znanego widzom dotychczas z poniedziałkowych transmisji.

Finisz kolejki planowany jest na poniedziałki. Tego dnia o 17:55 rozpoczynać się będzie transmisja z ostatniego meczu danej serii. Poprzedzi ją Liga+ Extra, na którą gospodarze programu zapraszać będą od 17:30. Pierwsze wydanie zamiast stałego duetu Tomasz Smokowski – Andrzej Twarowski, wyjątkowo poprowadzą Rafał Dębiński i Krzysztof Marciniak. Magazyn, podczas którego eksperci podsumują kolejkę, omówią kontrowersje sędziowskie i wybiorą jedenastkę kolejki, kontynuowany będzie po zakończeniu transmisji poniedziałkowego spotkania.

W nowym sezonie kibice będę mogli tradycyjnie liczyć na fachowe grono ekspertów i komentatorów. Wśród nowych postaci w zespole CANAL+ Sport znajdzie się Kamil Kosowski, były znany zawodnik, reprezentant naszego kraju oraz piłkarz wielu europejskich klubów. Już w pierwszej kolejce będzie ekspertem w studiu podczas meczu Wisła Kraków – Górnik Zabrze, a więc zespołów, których barwy reprezentował w przeszłości. Do grona komentatorów znanych widzom CANAL+ z ostatnich sezonów, już od pierwszej kolejki dołącza również Adam Marchliński, który skomentuje powrót do Ekstraklasy po 19 latach Zawiszy Bydgoszcz.

Plan transmisji 1. kolejki T-Mobile Ekstraklasy:

piątek, 19 lipca

17:40 Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin, CANAL+ Family, nSport

komentują: Robert Skrzyński, Remigiusz Jezierski

20:00 Wisła Kraków – Górnik Zabrze, CANAL+ Sport

komentują: Rafał Dębiński, Grzegorz Mielcarski

sobota, 20 lipca

15:10 Zawisza Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok, CANAL+ Family, nSport

komentują: Adam Marchliński, Wojciech Grzyb

17:40 Legia Warszawa – Widzew Łódź, CANAL+ Family

komentują: Marcin Rosłoń, Tomasz Wieszczycki

niedziela, 21 lipca

15:10 Korona Kielce – Śląsk Wrocław, CANAL+ Family

komentują: Cezary Olbrycht, Kazimierz Węgrzyn

17:40 Cracovia – Piast Gliwice, CANAL+ Family

komentują: Robert Skrzyński, Krzysztof Przytuła

20:10 Ruch Chorzów – Lech Poznań, CANAL+ Family

komentują: Rafał Wolski, Kamil Kosowski

poniedziałek, 22 lipca

17:55 Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała, CANAL+ Family

komentują: Marcin Rosłoń, Wojciech Grzyb

Ciekawostki przedsezonowe:

- Sezon 2013/2014 będzie pierwszym, w którym rozegranych zostanie aż 37 kolejek (wcześniej 30).

- Po 30 kolejkach punkty wszystkich zespołów zostaną podzielone na pół i utworzone zostaną dwie grupy. Pierwsza, walcząca o mistrzostwo i europejskie puchary oraz druga, rywalizująca o utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie.

- W najbliższych rozgrywkach odbędzie się aż 296 meczów, to o 56 spotkań więcej niż w ostatnich sezonach, wszystkie na żywo transmitowane będą w kanałach nc+.

- Kibice beniaminka T-Mobile Ekstraklasy Zawiszy Bydgoszcz na awans swojej drużyny do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce czekali aż 19 lat!

- Jeden z beniaminków - Cracovia – to najstarszy istniejący nieprzerwanie klub sportowy w Polsce, został założony w 1906 roku.

- W ubiegłym sezonie mecze T-Mobile Ekstraklasy oglądało na stadionach łącznie dokładnie 1 995 259 widzów, jaka będzie liczba na koniec nowego sezonu?

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK