Kategoria: Bundesliga

Wysokie zwycięstwo Borussii Dortmund w pierwszej kolejce Bundesligi

pn 19 sierpnia 2019

Borussia Dortmund rozbiła u siebie FC Augsburg 5:1 (1:1) w sobotnim meczu inauguracyjnej kolejki rozgrywek niemieckiej Bundesligi. Na Signal-Iduna-Park spotkanie w podstawowym składzie gospodarzy rozpoczął Łukasz Piszczek.

Polaka zmienił po 68 minutach gry Marokańczyk Achraf Hakimi. Prowadzenie przyjezdnym już w pierwszej akcji meczu zapewnił strzałem z kilku metrów Florian Niederlechner. Zaledwie dwie minuty później wyrównał z bliska Hiszpan Paco Alcacer. "Die Schwarzgelben" decydujące ciosy zadali w pierwszym kwadransie po zmianie stron. Najpierw błędy golkipera gości wykorzystali Anglik Jadon Sancho i Marco Reus, a następnie wynik podwyższył uderzeniem pod poprzeczkę Paco Alcacer, po raz drugi wpisując się na listę strzelców. Efektowny sukces wicemistrzów Niemiec przypieczętował jeszcze w sytuacji sam na sam Julian Brandt, który ustalił wynik konfrontacji osiem minut przed końcem.

Po inauguracyjnej kolejce BVB jest liderem tabeli. Bayern Monachium zremisował swój pierwsy mecz z Herthą Berlin 2-2.

źródło: AS Info / canalplus.pl