Kategoria: Liga Mistrzów

Wywiad z Kamilem Glikiem po meczu Borussia Dortmund - AS Monaco

śr 12 kwietnia 2017

Rozmowa Żelisława Żyżyńskiego z Kamilem Glikiem po pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów UEFA, w którym AS Monaco pokonało Borussię Dortmund 3-2.

Żelisław Żyżyński: wywozicie doskonały wynik z Signal Iduna Park, chociaż mam wrażenie, że po przerwie spotkanie trochę wymknęło Wam się spod kontroli.
Kamil Glik: nie ma porównania między pierwszą a drugą połową - po przerwie niepotrzebnie oddaliśmy inicjatywę Borussii i rzeczywiście mieliśmy trochę problemów. Wywozimy z Dortmundu bardzo cenne zwycięstwo.

Więcej o Lidze Mistrzów UEFA

Żelisław Żyżyński: przed meczem trenerzy szansę na awans oceniali 50/50. Jak to wygląda teraz, po tym jak strzeliliście trzy gole na wyjeździe?
Kamil Glik: nie wiem, może 60/40 dla nas, bo z tej pierwszej połowy wyszliśmy zwycięsko. Mamy rewanż u siebie, nie zwykliśmy przegrywać na swoim stadionie w Lidze Mistrzów. Mamy fajną sytuację wyjściową, ale przed nami ciężki okres.

Kamil Glik odniósł się również do wtorkowych wydarzeń (obok autobusu wiozących piłkarzy Borussii wybuchła bomba):

Bardzo przykra sprawa dla wszystkich, mogło to dotknąć każdego z nas. Nie było łatwo zasnąć, rozmawialiśmy o tej sprawie do późnych godzin wieczornych. Niestety, w dzisiejszym świecie takie rzeczy się zdarzają, musimy z tym żyć. Wiem, że mocno przeżył tę sytuację Łukasz Piszczek. Znam go już kilka dobrych lat, dziś wyraźnie nie był sobą.