Kategoria: Liga Mistrzów

Wywiad z Łukaszem Piszczkiem po przegranym meczu z Tottenhamem

cz 14 września 2017

Borussia Dortmund przegrała swój pierwszy mecz w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA 1-3. Po porażce niemieckiego zespołu z Tottenhamem, z Łukaszem Piszczkiem rozmawiał dziennikarz CANAL+ SPORT, Przemysław Pełka.

Przemek Pełka: ciężko zawsze rozpoczyna się fazę grupową UEFA Champions League od porażki. Pewnie zdawaliście sobie sprawę, że ta strata punktów może być wyjątkowo kosztowna.
Łukasz Piszczek: tak, ale myślę, że zagraliśmy dziś naprawdę niezłe spotkanie. Mecz mógł się podobać, był otwarty... szkoda, że niestety sędzia nie uznał naszej prawidłowej bramki na 2-2, bo później było nam już bardzo ciężko odnaleźć się w tym spotkaniu.
Przemek Pełka: jesteście zadowoleni z gry ofensywnej, ale co z Waszą obroną? Wydaje się, że popełniliście w tym meczu za dużo błędów indywidualnych.
Łukasz Piszczek: w ofensywie w pierwszej połowie naprawdę wyglądaliśmy dobrze, w drugiej części gry Tottenham miał już nas pod kontrolą. W defensywie - staramy się cały czas grać wysokim pressingiem, jeśli któryś z nas spóźni się choć ułamek sekundy to wtedy jest ciężko. Świadomie wybraliśmy tę drogę - trener chce tak grać, my też chcemy tak grać. Myślę, że już niedługo nasza gra w defensywie będzie dużo lepsza.


Więcej o Lidze Mistrzów UEFA
Zobacz skróty meczów Ligi Mistrzów UEFA

POLECANE

 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE
 

Bez wygranej w 2020 roku

NAHORNY O BRIGHTON
 

Fatum drugiej połowy

NAHORNY O BOURNEMOUTH
 

Zobacz fragmenty Ligi+ Extra

PROGRAM PROWADZĄ ANDRZEJ TWAROWSKI I KRZYSZTOF MARCINIAK