Za nami pierwsze mecze 1/8 finału Champions League

cz 25 lutego 2016

Trwa walka o ćwierćfinały piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po pierwszych meczach 1/8 najbliżej awansu są zespoły Manchesteru City, Barcelony i Realu Madryt.

Duża zaliczka „The Citizens”

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy w pierwszych 15. minutach byli stroną przeważającą. Po kwadransie do głosu zaczęli dochodzić goście z Manchesteru. Najpierw gola zdobył niezawodny Sergio Aguero, a na 5 minut przed końcem pierwszej połowy podwyższył David Silva. Dynamo „złapało kontakt” z podopiecznymi Manuela Pellegriniego za sprawą Witalija Bujalskiego, który pokonał Joe Harta w 59. minucie spotkania. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się jednobramkowym zwycięstwem gości, przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Yaya Toure. „The Citizens” z dużym spokojem czekają na rewanż.

Siedmiokrotny reprezentant Polski, Łukasz Teodorczyk starcie z angielskim gigantem rozpoczął w wyjściowym składzie i na placu gry przebywał przez pierwsze czterdzieści pięć minut.

W ciągu ostatnich dwóch lat w 1/8 finału Ligi Mistrzów mieliśmy pecha i wpadaliśmy na Barcelonę. Teraz jesteśmy blisko awansu do ćwierćfinału – powiedział szkoleniowiec Manchesteru City, Manuel Pellegrini.

Barcelona lepsza od Arsenalu

Arsenal przegrał przed własną publicznością z Barceloną 0:2. Kibice zgromadzeni na Emirates Stadium na pierwsze trafienie w tym spotkaniu czekali do 71.minuty. Na listę strzelców wpisał się wówczas Lionel Messi. Argentyńczyk wykończył kontratak swojego zespołu i pokonał Petra Cecha po podaniu Neymara. Goście podwyższyli prowadzenie w końcówce rywalizacji. W 83. minucie Messi skutecznie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Mathieu Flaminiego i tym samym podwoił swój dorobek strzelecki.

Nie wykorzystaliśmy naszych okazji i ciężkiej pracy. Przegraliśmy 0:2 i mamy małe szanse na awans. To ogromne rozczarowanie - stwierdził napastnik „Kanonierów”, Olivier Giroud.

Udana pogoń Juventusu

We wtorkowy wieczór Juventus Turyn zremisował z Bayernem Monachium 2:2. Goście prowadzili już 2-0, jednak „Stara Dama” zdołała doprowadzić do wyrównania. Całe spotkanie w barwach Bawarczyków rozegrał Robert Lewandowski, który zaliczył asystę przy trafieniu Arjena Robbena.
Przez godzinę gry wszystko toczyło się po myśli podopiecznych Pepa Guardioli. Bayern, po golach Muellera i Robbena prowadził 2-0 i nikt nie przepuszczał, że może wyjechać z Monachium bez zwycięstwa. Sygnał do ataku dał gospodarzom Pablo Dybala, który pokonał Buffona w 63. minucie spotkania. Drugi go to zasługa… Massimiliano Allegriego, który wprowadził na boisko Alvaro Moratę i Stefano Sturaro. To właśnie po akcji dwóch rezerwowych gospodarze doprowadzili do wyrównania i nadal pozostają w grze o ćwierćfinał Champions League.

Mogliśmy wygrać to spotkanie, mamy świetnych zawodników, ale nie zapominajmy, że to Juventus, a nie jakaś pierwsza lepsza drużyna. Do tego wygrali we Włoszech cztery tytuły. Zaszli dalej od nas - powiedział Pep Guardiola i równocześnie zauważył, że rewanżowe starcie będzie równie zacięte, co wtorkowy mecz.

Skróty meczów można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

tekst: canalplus.pl / AS Info