Kategoria: Ekstraklasa

Zagłębie Lubin na czele LOTTO Ekstraklasy

pn 25 lipca 2016

Po niedzielnych meczach LOTTO Ekstraklasy na pierwszym miejscu tabeli znajduje się Zagłębie Lubin. Tuż za piłkarzami Piotra Stokowca plasuje się Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Druga wygrana "Słoni"

Bruk Bet Termalica Nieciecza wygrała przed własną publicznością z Cracovią 3:2 w niedzielnym spotkaniu drugiej kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Podopieczni Czesława Michniewicza odnieśli w ten sposób drugie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i objęli prowadzenie w tabeli.

"Pasy" natomiast doznały pierwszej porażki w sezonie i spadły na czwartą pozycję w klasyfikacji.

Jechaliśmy na ten mecz z innymi zamierzeniami. Chcieliśmy zabrać do Krakowa trzy punkty. Pogoda nie jest żadnym wytłumaczeniem naszej porażki. Upał oczywiście doskwierał, ale obydwie drużyny miały takie same warunki do gry. Źle weszliśmy w ten mecz. Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu tragiczna. Druga połowa to gra pod nasze dyktando. Gospodarze jednak skutecznie się bronili. Za tydzień czeka nas kolejny ciężki mecz, który postaramy się wygrać - powiedział Zieliński.

Pierwsze zwycięstwo gliwiczan

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Wisłę Płock 2:1 w meczu drugiej kolejki Lotto Ekstraklasy. Gole dla gospodarzy zdobyli Sasa Żivec i Patrik Mraz, a trafienie dla gości zaliczył Arkadiusz Reca.

Dla "Piastunek" było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej gliwiczanie przegrali dwumecz z IFK Goeteborg w eliminacjach Ligi Europy i ponieśli porażkę 1:5 z Cracovią.

Na początku mieliśmy lekki kryzys i straciliśmy bramkę. Chcieliśmy jednak grać inaczej i stąd wynikło kilka zmian w ustawieniu. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Wisła jest niebezpieczna szczególnie w kontratakach i staraliśmy się zneutralizować jej główną siłę. W drugiej połowie dosyć szybko zdobyliśmy bramkę i wyszliśmy na prowadzenie. Zauważyłem jednak, że moim zawodnikom zabrakło w pewnym momencie sił. Nasza gra nie była najlepsza, ale priorytetem było zwycięstwo - powiedział Necek.

Dzięki wygranej Piast awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Na inaugurację rozgrywek piłkarze z Gliwic przegrali 1:5 z Cracovią.

Lubiński Figo

Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Lecha Poznań 2:0 w meczu drugiej kolejki LOTTO Ekstraklasy. Gole dla gości strzelili Michal Papadopulos i Filip Starzyński. Na długo zapamiętamy drugą bramkę. "Figo" idealnie uderzył z rzutu wolnego w lewy róg bramki Buricia. Stadiony świata!

To drugie zwycięstwo "Miedziowych" w tym sezonie. Na inaugurację rozgrywek piłkarze Piotra Stokowca wygrali 4:0 z Koroną Kielce. Lech w zeszłym tygodniu zremisował bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław i zajmuje trzynaste miejsce. Zagłębie z dorobkiem sześciu punktów i z bilansem bramkowym 6-0 znajduje się na czele tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Tekst: AS Info / canalplus.pl