Zawody AMERICA’S CUP WORLD SERIES na żywo w kanałach nc+

śr 22 lipca 2015

W bogatej i różnorodnej ofercie sportowej nc+ w najbliższy weekend zagości żeglarstwo. W sobotę i niedzielę na antenach kanałów platformy transmitowane będą regaty America’s Cup World Series. Zawody odbędą się w Portsmouth na południowym wybrzeżu Anglii.

W sobotę i niedzielę na antenach kanałów nc+ po raz pierwszy w historii zagości Seria Światowa Regat o Puchar Ameryki (The Louis Vuitton America’s Cup World Series). Sobotnia relacja rozpocznie się w CANAL+ SPORT o 14:30. W niedzielę – decydującą o końcowym sukcesie walkę kibice będą mogli śledzić podczas transmisji w CANAL+ również od 14:30.

Po raz kolejny do niezwykle prestiżowej rywalizacji stają katamarany z całego świata. Regaty w Portsmouth są pierwszymi zawodami pierwszego etapu walki w 35. edycji America’s Cup. Kulminacja tej serii, która kontynuowana będzie również w 2016 roku, nastąpi latem 2017 roku, kiedy na Bermudach odbędzie się wielki finał Regat o Puchar Ameryki. Trofeum broni zwycięzca z 2013 roku - Oracle Team USA, ze skipperem Jamesem Spithillem. Konkurować będzie 5 innych ekip reprezentujących kluby jachtowe z różnych zakątków globu: Artemis Racing ze Szwecji, Ben Ainslie Racing z Wielkiej Brytanii, Team Japan z Japonii, Team France z Francji oraz Team New Zealand z Nowej Zelandii.

Pierwsza edycja Regat o Puchar Ameryki miała miejsce w 1851 roku przy okazji odbywającej się w Londynie Wystawy Światowej. Triumfował wówczas legendarny szkuner America dowodzony przez komandora Johna Stevensa. Od tamtej pory zawody odbywały się już 34 razy w odstępach czasowych na ogół sięgających kilku lat. Najdłuższa przerwa pomiędzy poszczególnymi edycjami miała miejsce między 1937 a 1958 rokiem. Ostatnie regaty miały miejsce w 2013 roku i odbyły się u wybrzeży San Francisco. Rywalizację śledziło wówczas łącznie około miliona kibiców na miejscu oraz widzowie w 190 krajach, które przeprowadziły relacje.

To już kolejne relacje żeglarskie w nc+. Na antenach kanałów platformy prezentowany był dotychczas Barcelona World Race.

America’s Cup World Series
Portsmouth
sobota, 25 lipca, 14:30 CANAL+ SPORT
niedziela, 26 lipca, 14:30 CANAL+
komentarz: Kuba Zborowski

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE