Kategoria: Liga+ Extra | Ekstraklasa

Zmiana terminarza 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy

pt 9 listopada 2018

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. informuje, iż uległy zmianie terminy dwóch meczów 16. Kolejki LOTTO Ekstraklasy. Mecz KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa zostanie rozegrany w niedzielę 25 listopada o godz. 15:30, zaś spotkanie Pogoń Szczecin – Miedź Legnica odbędzie się w niedzielę o godz. 13:00 zamiast o 15:30. Oznacza to, iż w piątek o godz. 20:30 nie zostanie rozegrane żadne spotkanie LOTTO Ekstraklasy.

W związku z tym zmianie uległ plan transmisji meczów 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Mecz KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa będzie transmitowany w niedzielę 25 listopada od godziny 15:10 w CANAL+ SPORT, a spotkanie Pogoń Szczecin – Miedź Legnica również w niedzielę od godziny 12:40 także w CANAL+ SPORT.

„Terminarz 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy był ogłoszony z ponad miesięcznym wyprzedzeniem, a powołania zawodników oraz szczegóły powrotu reprezentantów zostały podane dopiero w tym tygodniu. Ta nadzwyczajna sytuacja, wymagająca zmiany w kalendarzu meczów, jest związana z bardzo późnym powrotem reprezentantów Polski z meczów z Portugalią. Według planów PZPN, powrót reprezentacji narodowej oraz U-21 ze spotkań Ligi Narodów oraz kwalifikacji do ME U-21 nastąpi dopiero w środę 21 listopada w godzinach popołudniowych, co utrudni klubom należyte przygotowanie się do meczów. W tej sytuacji, gdzie jeden z klubów ma aż pięciu zawodników powołanych na ww. spotkania co do zasady należałoby zamienić ten mecz w terminarzu na inne spotkanie innych zespołów. Mając na uwadze, iż wiele z klubów ma po trzech lub więcej zawodników powołanych na spotkania reprezentacji Polski A i U-21, zdecydowaliśmy, iż wyjątkowo nie będziemy szukać alternatywnego rozwiązania piątkowego, aby nie stawiać nikogo w niekomfortowej sytuacji. W tej sytuacji w niedzielę będą rozegrane trzy mecze zamiast dwóch. Mecz KGHM Zagłębie Lubin – Legia Warszawa odbędzie się w niedzielę o 15:30, a spotkanie Pogoni Szczecin z Miedzią Legnica zostanie rozegrane wyjątkowo tego dnia o 13:00 zamiast o 15:30. Z naszej strony chcielibyśmy podziękować nc+ za pełne zrozumienie sytuacji, niezawinionej przez kluby, a spowodowanej rozegraniem meczów międzynarodowych w najpóźniejszym możliwie terminie FIFA i późnym powrotem zawodników do klubów, co w niektórych przypadkach może nastąpić dopiero w środę wieczorem. Chciałbym też podziękować wszystkim klubom, które starały się pomóc znaleźć optymalne rozwiązania.” – powiedział Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy S.A.

Terminy pozostałych meczów 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy nie ulegają zmianom.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE