Kategoria: Liga Europy

Znamy pary półfinałowe Ligi Europy

pt 13 kwietnia 2018

O 12:00 odbyło się losowanie par półfinałowych Ligi Europy UEFA. Atletico zagra z Arsenalem, a Olympique Marsylia zmierzy się z Salzburgiem.

Pary półfinałowe Ligi Europy UEFA:

Atletico Madryt - Arsenal

Niektórzy właśnie tak wyobrażali sobie tegoroczny finał Ligi Europy UEFA. Atletico nie bez problemu poradziło sobie w 1/4 finału Ligi Europy UEFA z portugalskim Sportingiem Lizbona. Hiszpański zespół po zwycięstwie w pierwszym meczu 2-0, w rewanżu przegrał 0-1. Sporting miał również dogodne sytuacje, aby doprowadzić do dogrywki. Tak się jednak nie stało i to Atletico zmierzy się w półfinale z Arsenalem, który wyeliminował CSKA Moskwa.

Olympique Marsylia - FC Salzburg

Austriacy po szaleńczej pogoni w rewanżu wyeliminowali w ćwierćfinale włoskie Lazio. Salzburg przegrał pierwszy mecz 2-4. Rewanż również ułożył się po myśli rzymian - w 55. minucie prowadzi 1-0 po golu Ciro Immobile. Później stało się jednak coś niesamowitego. Salzburg wyrównał po 60 sekundach, a od 72 do 76 minuty zdobył 3 bramki! W tym sezonie europejskich pucharów niemożliwe po prostu nie istnieje.