Kategoria: żużel | Grand Prix

ŻUŻEL W MISTRZOWSKIM WYDANIU: OSTATNIA ODSŁONA SPEEDWAY GRAND PRIX 2013

cz 3 października 2013

Najbliższa sobota zadecyduje o końcowej klasyfikacji Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej na toruńskiej Motoarenie zakończy tegoroczny cykl Speedway Grand Prix. Oprócz Jarosława Hampela i Krzysztofa Kasprzaka zobaczymy na pewno jeszcze jednego Polaka. W Grand Prix Polski z „dziką kartą” wystąpi Adrian Miedziński. Transmisja w sobotę od 18:30 w CANAL+. Dzień później platforma nc+ zaprosi widzów na finał Indywidualnych Mistrzostw Polski (nSport, g.18:15).

W walce o złoto SGP liczy się już tylko dwójka zawodników - Jarosław Hampel oraz liderujący Tai Woffinden, jednak walka na torze w Toruniu będzie toczyć się nie tylko o najwyższe lokaty. Ósemka najlepszych zawodników całego cyklu awansuje bezpośrednio do przyszłorocznego Grand Prix. Hampel czuje na plecach oddech Nielsa-Kristiana Iversena, Duńczyk wygrał turniej w Sztokholmie i ze stratą 6 punktów zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jednak uraz żeber po upadku tego zawodnika w Anglii może dać się we znaki w kluczowym momencie sezonu. Ciężkie kontuzje w tym sporcie to niestety codzienność, z ich powodu z Grand Prix pożegnali się aktualny Mistrz Świata Chris Holder, nieobliczalny Emil Sajfutdinow, uraz po makabrycznie wyglądającym upadku w Sztokholmie wyeliminował z rywalizacji także Tomasza Golloba. W miejsce najbardziej utytułowanego polskiego żużlowca w sobotę wystąpi Troy Bachelor, dla którego będzie to debiut w światowym czempionacie.

- Świetnie spisujący się w tym sezonie Hampel musi być czujny, trzeci Iversen ma tylko 6 punktów straty do Polaka i będzie chciał wydrzeć srebro w ostatnim turnieju. Szykują się bardzo ciekawe zawody. Jarek wciąż ma szansę na wygraną, ale cała pierwsza trójka może się przetasować. Byłbym ostrożny w przyznawaniu miejsc na podium. Najbliżej końcowego sukcesu wydaje się być Woffinden, który potrzebuje tylko 6 punktów żeby zagwarantować sobie złoto. Szkoda Tomka Golloba, który już wypadł poza pierwszą ósemkę, a szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie przyszłorocznego Grand Prix bez niego. Być może przyznają mu dziką kartę, jednak poczekajmy, aż Tomek wyzdrowieje – mówi Piotr Olkowicz, dziennikarz nc+.

Transmisję z Grand Prix Polski poprzedzi studio, realizowane ze stadionu w Toruniu, które rozpocznie się o 18:30 w CANAL+. Będzie ono podzielone na loże ekspertów oraz VIP. U Marcina Majewskiego jako eksperci wystąpią: Piotr Protasiewicz i Piotr Baron. Z kolei w studio VIP, które poprowadzi Grzegorz Milko gośćmi będą Krzysztof Cugowski, Krzysztof Hołowczyc, Anita Włodarczyk, Omena Mensaah i Rafał Bryndal. Ściąganie na toruńskiej Motoarenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Sobotni turniej komentować będą Piotr Olkowicz i Krzysztof Cegielski. Filip Adamus i Michał Łopaciński przeprowadzą wywiady i pokażą kulisy turnieju prosto z parku maszyn.

Dzień później, ciąg dalszych żużlowych emocji. W niedzielę na stadionie w Tarnowie finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Transmisja od 18:15 w nSport. Turniej komentować będą Tomasz Dryła i mistrz Polski z 2008 roku, Adam Skórnicki. Studio poprowadzi Gabriel Waliszko, a jego gościem będzie trener Drużynowego Mistrza Polski Rafał Dobrucki. W czasie transmisji kibice wysłuchają wspomnień m.in. Henryka Żyty, Zenona Plecha i Runego Holty o ich występach w historycznych finałach.

- Tarnowskie mistrzostwa dostajemy na deser po ostatecznych rozstrzygnięciach w cyklu Grand Prix. Kandydatami do medali będą walczący dzień wcześniej w Toruniu Jarosław Hampel oraz Krzysztof Kasprzak. Pytanie jak na ich formę wpłynie zmęczenie i podróż na południe kraju. Apetyt na mistrzowską jazdę ma gospodarz tarnowskiego toru Janusz Kołodziej, a także inny lider Unii Maciej Janowski. Ciekawe jak w elitarnym gronie zaprezentuje się jedyny drugoligowiec Marcin Rempała, który też zna doskonale ścieżki na Mościcach. Mimo braku kontuzjowanego Tomasza Golloba niedzielne ściganie na tarnowskim owalu zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Tradycyjna czapka Kadyrowa trafi z pewnością w godne ręce - mówi Gabriel Waliszko, dziennikarz nc+.

Plan transmisji:

sobota, 5 października:
18:30 - Grand Prix Polski – Toruń, CANAL+; komentują: Piotr Olkowicz, Krzysztof Cegielski; reporterzy: Filip Adamus i Michał Łopaciński;
studio ekspertów: Marcin Majewski; goście: Piotr Protasiewicz, Piotr Baron
studio VIP: Grzegorz Milko; goście: Krzysztof Cugowski, Krzysztof Hołowczyc, Anita Włodarczyk, Omena Mensaah, Rafał Bryndal

niedziela, 6 października:
18:15 - Indywidualne Mistrzostwa Polski 2013 – Tarnów, nSport, TVN Turbo; komentują: Tomasz Dryła, Adam Skórnicki; reporterzy: Robert Sitnicki, Jakub Zborowski
studio - prowadzący: Gabriel Waliszko; gość: Rafał Dobrucki

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE