Żużel w nc+: Grand Prix Finlandii oraz kolejne spotkania PGE Ekstraligi

pt 15 maja 2015

Fanów speedwaya czeka weekend obfitujący w emocjonujące wydarzenia. W sobotę
w CANAL+ transmitowana będzie druga runda Indywidualnych Mistrzostw Świata – Grand Prix Finlandii w Tampere (początek o 17:40). Kolejnego dnia na tory wyjadą kluby PGE Ekstraligi. W nSport+ relacjonowane będą dwa mecze: MRGARDEN GKM Grudziądz - Unia Tarnów (16:30) oraz PGE Stal Rzeszów – FOGO Unia Leszno (19:00). Najważniejsze wydarzenia tej serii spotkań zostaną podsumowane w niedzielę w „Magazynie PGE Ekstraligi” o 21:45 w nSport+.

Po przedwcześnie zakończonej inauguracji Speedway Grand Prix w sezonie 2015 na Stadionie Narodowym zawodnicy i kibice liczą na to, że najbliższe zawody zostaną przeprowadzone bez przeszkód i najlepsi żużlowcy świata pokażą swoje możliwości.

W ubiegłym roku cykl ten po raz pierwszy zawitał do Tampere. Na trudnym torze wygrał wówczas Słoweniec Matej Zagar. W sobotę na linii startu Grand Prix Finlandii zobaczymy trzech Polaków: Krzysztofa Kasprzaka, Jarosława Hampela i Macieja Janowskiego.

– Hampel jest w znakomitej formie, co pokazywał w barwach SPAR Falubazu Zielona Góra. Janowski lubi trudne warunki i jest przyzwyczajony do jazdy po twardych torach. Być może forma Kasprzaka w końcu wystrzeli – mówi Piotr Olkowicz, który wraz ze Stanisławem Chomskim będzie komentował ten turniej bezpośrednio z Ratinan Stadion. Na miejscu pracować będzie również reporter Łukasz Benz. Studio poprowadzi Daria Kabała-Malarz. Początek transmisji o 17:40. – Wszyscy trzymają kciuki za to, żeby układana od półtora miesiąca nawierzchnia umożliwiła prawdziwe ściganie. Liczę, że będziemy świadkami zaciętej rywalizacji pełnej ducha sportu. Zwróciłbym uwagę na Nielsa Kristiana Iversena i Taia Woffindena, który w ostatniej kolejce ligowej zdobył komplet punktów – dodaje Piotr Olkowicz.

Już następnego dnia czołowi żużlowcy globu staną na starcie PGE Ekstraligi. W niedzielę odrabiane będą zaległości – na torach najlepszej ligi świata odbędą się spotkania 1. rundy, która nie odbyła się w kwietniu z powodu złych warunków atmosferycznych. O 16:30 w nSport+ rozpocznie się studio przed konfrontacją MRGARDEN GKM Grudziądz - Unia Tarnów. Faworyta należy upatrywać w drużynie gości, ale beniaminek, którego liderem jest Tomasz Gollob, potrafił sprawić w tym sezonie niespodziankę pokonując mistrza Polski MONEYmakesMONEY.pl Stal Gorzów. Tarnowianie do tej pory jechali tylko w dwóch kolejkach (pozostałe spotkania były anulowane z powodu złych warunków atmosferycznych). Trener Paweł Baran, który w niedzielę będzie gościem „Magazynu PGE Ekstraligi”, może liczyć przede wszystkim na bardzo skutecznego Słowaka Martina Vaculika, wicelidera klasyfikacji najlepiej punktujących, który został wybrany przez kibiców w plebiscycie Speedway Ekstraligi i nc+ „RAJDEREM KWIETNIA” (wyniki głosowania: http://www.nsportplus.pl/zuzel/rajder ). Komentatorami będą Piotr Olkowicz i Ryszard Dołomisiewicz, były wieloletni żużlowiec Polonii Bydgoszcz.

W drugim meczu (o 19:00 ze studia widzów powita Michał Łopaciński) relacjonowane będzie starcie PGE Stali Rzeszów z liderem, FOGO Unią Leszno. W składzie gospodarzy są m.in. Dawid Lampart, który jest jednym z odkryć tego sezonu oraz aktualny mistrz świata Greg Hancock. Goście to jedyna drużyna w stawce, która ma koncie trzy zwycięstwa. Doświadczony Nicki Pedersen oraz gotowy do rywalizacji na pełnych obrotach po kontuzji Emil Sajfutdinow mają potwierdzić aspiracje do walki o najwyższe cele. Obsadę komentatorską utworzą Tomasz Dryła i były zawodnik, ekspert nc+ Robert Wardzała.

W trakcie obu konfrontacji kibice mogą wybierać najlepszego zawodnika meczu na facebookowym profilu Speedway Ekstraligi facebook.com/speedway ekstraliga.

Skróty i wnikliwe analizy wszystkich meczów czwartej rundy spotkań widzowie nSport+ zobaczą w „Magazynie PGE Ekstraligi” w niedzielę o 21:45. Gośćmi prowadzącej Darii Kabały-Malarz będą trener Unii Tarnów Paweł Baran, dziennikarz sportowy Michał Korościel, ekspert nc+ Krzysztof Cegielski. W trakcie programu poprzez głosowanie na fanpage’u nSport+ na facebooku (facebook.com/speedwayekstraliga) fani będą mogli głosować na „RAJDERA KOLEJKI”.

Najbliższe żużlowe transmisje w nc+:

sobota, 16 maja:
17:40 Grand Prix Finlandii (na żywo), CANAL+
komentuje z Tampere: Piotr Olkowicz, Stanisław Chomski; reporter: Łukasz Benz, studio w Warszawie: Daria Kabała-Malarz

niedziela, 17 maja:
16:30 PGE EKSTRALIGA: MRGARDEN GKM Grudziądz - Unia Tarnów (na żywo), nSport+
komentują: Piotr Olkowicz, Ryszard Dołomisiewicz , studio: Marcin Majewski, Mirosław Kowalik; reporterzy: Joanna Cedrych, Łukasz Benz
19:00 PGE EKSTRALIGA: PGE Stal Rzeszów – FOGO Unia Leszno (na żywo), nSport+
komentują: Tomasz Dryła, Robert Wardzała; studio: Michał Łopaciński, Rafał Wilk, reporter: Gabriel Waliszko
21:45 Magazyn PGE Ekstraliga (na żywo)
prowadząca: Daria Kabała-Malarz; goście: Michał Korościel, Krzysztof Cegielski, Paweł Baran

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE