Kategoria: żużel | Grand Prix | speedway

Żużlowe Grand Prix Czech w CANAL+

wt 21 czerwca 2016

Na praskim stadionie Marketa zostanie rozegrany czwarty z jedenastu konkursów tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Transmisja na żywo w sobotę 25 czerwca od 18:30 w CANAL+.

Sprawdź kolejne emisje Grand Prix Czech

Wszystkie zawody prestiżowego cyklu Grand Prix są transmitowane w CANAL+. Stawką rywalizacji jest tytuł żużlowego mistrza świata. W zeszłorocznej edycji triumfował 25-letni Anglik Tai Woffinden, który na mecie sezonu wyprzedził Amerykanina Grega Hancocka i Duńczyka Nickiego Pedersena. Najwyżej sklasyfikowany spośród Polaków Maciej Janowski zajął wówczas siódme miejsce.

Tegoroczny cykl rozpoczął się od zawodów w chorwackim Krsku. Na stadionie Matiji Gubca dość nieoczekiwanie triumfował Duńczyk Peter Kildemand, który wyprzedził Australijczyków Jasona Doyle'a i Chrisa Holdera. Obrońca tytułu, Tai Woffinden, rozpoczął nowy sezon od zajęcia czwartego miejsca.

Anglik odegrał się dwa tygodnie później w Warszawie, zwyciężając w Grand Prix Polski rozegranym na Stadionie Narodowym. Za plecami mistrza świata uplasowali się wówczas kolejno: Amerykanin Greg Hancock, Słoweniec Matej Zagar i Australijczyk Chris Holder.

Trzecia eliminacja Grand Prix 2016 przyniosła radość polskim kibicom, bowiem w duńskim Horsens wszystkich rywali zdystansował Maciej Janowski. Chris Holder, Tai Woffinden i Nicki Pedersen musieli w finale uznać wyższość polskiego zawodnika.

Przed czwartymi zawodami cyklu na czele znajdują się Tai Woffinden i Chris Holder, którzy zgromadzili dotąd po 39 punktów w klasyfikacji generalnej. Zaledwie punkt traci do nich Greg Hancock, a Maciej Janowski - z 36 oczkami na koncie - zajmuje czwartą pozycję. Czołówka jest bardzo wyrównana, a tuż za nią znajdują się Szwed Antonio Lindbaeck i Duńczyk Peter Kildemand.

Po zawodach w Pradze na kolejne wielkie ściganie zapraszamy już 9 lipca do Cardiff. W stolicy Walii odbędzie się Grand Prix Wielkiej Brytanii. Ponadto w kanałach sportowych nc+ można śledzić rozgrywki polskiej PGE Ekstraligi i prestiżowego Drużynowego Pucharu Świata.

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE