Żużlowy mundial w nc+

pt 25 lipca 2014

Od 26 lipca na platformie nc+ wyjątkowe emocje dla fanów speedwaya - wielkie ściganie w najlepszym stylu, czyli Drużynowy Puchar Świata, który wyłoni najlepszą żużlową reprezentację globu. Tegoroczny cykl rozpocznie się w sobotę w Wielkiej Brytanii. We wtorek drugi półfinał w Szwecji, a turniej barażowy oraz wielki finał – w którym złota będzie bronić reprezentacja Polski – odbędą się 31 lipca i 2 sierpnia w Bydgoszczy. Wszystkie cztery odsłony Speedway World Cup 2014 widzowie będą mogli śledzić na żywo w kanałach platformy nc+.

W sobotnim turnieju otwierającym walkę o miano najlepszej żużlowej reprezentacji świata do walki staną ekipy Australii, USA, Włoch oraz gospodarzy z Indywidualnym Mistrzem Świata Taiem Woffindenem w roli kapitana. Transmisja z pierwszego półfinału, który rozegrany zostanie w King's Lynn w Wielkiej Brytanii, rozpocznie się o 19:40 w CANAL+ Family. Walka zapowiada się arcyciekawie, mocna ekipa „Kangurów” ma bardzo duże szanse na bezpośredni awans. Świetnie spisujący się w tym sezonie Darcy Ward i powracający po kontuzji Chris Holder mogą poprowadzić swoją reprezentację do upragnionego finału.

- Przed nami wielkie święto czarnego sportu. Żużlowy mundial czas zacząć! Myślę, że fakt, iż polska reprezentacja jako gospodarz ma zagwarantowane miejsce w finale, wcale nie odbierze emocji poprzedzającym ten finał zawodom. Najpierw bowiem w King‘s Lynn zobaczyć powinniśmy australijską mieszankę młodzieńczej fantazji z doświadczeniem, radosny speedway w wydaniu amerykańskim, brytyjską walkę o powrót na szczyty oraz włoski entuzjazm! – zapowiada Daria Kabała-Malarz, dziennikarka nc+.

W drugim półfinale, na który platforma nc+ zaprasza już we wtorek do CANAL+ Sport o 18:30, widzowie zobaczą walkę pomiędzy gospodarzami turnieju – Szwedami oraz Duńczykami, Czechami i Łotyszami. Stawka tego półfinału jest bardzo wyrównana. Reprezentacja „Trzech Koron” liczy, że przy wsparciu własnej publiczności uda się jej awansować do wielkiego finału już we wtorek. Na drodze Szwedów mogą stanąć Duńczycy, mimo iż planują wystawić „drugi garnitur” bez nieobliczalnego Nickiego Pedersena i będącego w wyśmienitej formie Nielsa Kristiana Iversena. Powrót tych zawodników trener kadry Danii zapowiedział na bydgoski finał.

- Półfinał w Vastervik zapowiada się nie mniej emocjonująco! Szczególnie, że niezwykle mocna drużyna Danii swoje największe tuzy oszczędza przed walka o medale. A że drużyny z Czech, czy jeszcze bardziej - mając w pamięci rok ubiegły - z Łotwy mogą Skandynawom napsuć krwi wątpliwości nie mam - dodaje Daria Kabała-Malarz.

Zgodnie z zasadami - zwycięzcy poszczególnych półfinałów awansują do turnieju głównego. Drużyny, które zajmą miejsca 2 i 3 staną do walki w turnieju barażowym, a jego zwycięzca uzupełni stawkę wielkiego finału. Transmisja z zawodów, które wyłonią ostatniego finalistę w czwartek 31 lipca od 18:30 w CANAL+ Sport.

- Baraż już swoją formułą gwarantuje moc wrażeń. Walka o tylko jedno miejsce w finale, w połączeniu z dającym niezwykłe możliwości bydgoskim torem zapewne nie pozwoli oderwać wzroku od telewizorów – mówi dziennikarka nc+.

W wielkim finale w Bydgoszczy na rywali czekają już reprezentanci Polski, którzy bronić będą tytułu mistrzowskiego i powalczą o swój siódmy złoty medal. Trener Marek Cieślak na żużlowy mundial powołał bardzo silną ekipę, w której skład wchodzą Piotr Protasiewicz, Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel i Krzysztof Kasprzak. Transmisja z finału Drużynowego Pucharu Świata w sobotę 2 sierpnia o 18:30 w CANAL+ Family. Gościem Darii Kabały-Malarz, która poprowadzi niedzielne studio, będzie siedmiokrotny medalista Speedway World Cup Tomasz Gollob.

- W finale biało-czerwono powinno być tak na trybunach, jak i na torze. Trener naszej drużyny, Marek Cieślak, podkreślał wielokrotnie, ze kompletując tę kadrę miał twardy orzech do zgryzienia, ale w moim mniemaniu udało mu się dobrać skład optymalnie. Wierzę, iż mimo braku szansy na „rozjechanie się” na obiekcie Polonii, Polacy znów zaprezentują się mistrzowsko, zaspokajając tym samym niezwykle duży apetyt kibiców – przewiduje Daria Kabała-Malarz.

Najbliższe transmisje żużlowe na platformie nc+:

sobota, 26 lipca:
19:40 DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA: PÓŁFINAŁ- King's Lynn, Wlk. Brytania, CANAL+ Family
studio: Daria Kabała-Malarz
komentarz: Edward Durda; reporter: Michał Łopaciński

wtorek, 29 lipca:
18:40 DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA: PÓŁFINAŁ- Vastervik, Szwecja, CANAL+ Sport
studio: Daria Kabała-Malarz
komentarz: Grzegorz Milko; reporter: Gabriel Waliszko

czwartek, 31 lipca:
18:30 DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA: BARAŻ - Bydgoszcz, Polska, CANAL+ Sport
studio: Daria Kabała-Malarz
komentarz: Tomasz Dryła gość: Tomasz Gollob; reporter: Gabriel Waliszko, Michał Łopaciński

sobota, 2 sierpnia:
18:30 DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA: FINAŁ - Bydgoszcz, Polska, CANAL+ Family
studio: Daria Kabała-Malarz
komentarz: Tomasz Dryła; reporter: Gabriel Waliszko, Michał Łopaciński

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE