ŻUŻLOWY NARODOWY – WYJĄTKOWA INAUGURACJA GRAND PRIX W NC+

śr 15 kwietnia 2015

Fanów speedwaya czeka w sobotę, 18 kwietnia wielkie święto. Tego dnia rozpocznie się 21. cykl Grand Prix, który wyłoni Indywidualnego Mistrza Świata w sezonie 2015. Inauguracja zapowiada się wyjątkowo - jej areną będzie Stadion Narodowy, który po raz pierwszy w historii gościć będzie żużlowców, a na torze kibice zobaczą pożegnalny występ polskiej legendy „czarnego sportu” - Tomasza Golloba. To niesamowite wydarzenie będzie można obejrzeć w CANAL+ Sport. Transmisja zostanie realizowana przez nc+ z użyciem - premierowo na zawodach żużlowych - technologii spidercam. Wśród gości studia, które nadawane będzie ze stadionu już od godz. 17:30 widzowie nc+ zobaczą m.in. Zbigniewa Bońka i Krzysztofa Hołowczyca.

Kibice speedwaya po miesiącach oczekiwań mogą zacierać ręce. Po efektownym starcie PGE Ekstraligi na anteny nc+ wraca cykl Grand Prix, który po raz pierwszy zawita do Warszawy. Zapowiada się niezwykle huczne otwarcie nowego sezonu. Na Stadionie Narodowym, który po raz pierwszy w swojej historii będzie areną zawodów żużlowych, spodziewany jest rekord frekwencji od kiedy mistrzostwa świata rozgrywane są w aktualnym systemie. Bilety rozeszły się błyskawicznie, w pierwszym dniu sprzedaży! Organizacja zawodów w tak prestiżowym miejscu ma potwierdzić, że Polska jest szczególnym miejscem dla tej dyscypliny.

W sposób szczególny do tego wydarzenia podchodzi platforma nc+, która będzie realizowała transmisję telewizyjną. Pierwszy raz w historii na zawodach żużlowych zostanie użyty spidercam, czyli specjalna kamera na linach umożliwiająca uzyskanie wyjątkowych i spektakularnych ujęć.

- Jestem przekonany, że to będzie wydarzenie jakiego jeszcze żużlowy świat nie widział. Wiele jego elementów będzie wyjątkowych. Przygotowujemy się do niego w sposób szczególny. Dzięki użyciu spidercam chcemy pokazać każdy detal tych zawodów, zapierające dech w piersiach kadry, które oddadzą w pełni klimat rywalizacji sportowych gladiatorów na motocyklach –
mówi Marcin Majewski, szef działu żużlowego platformy nc+.

Studio nadawane ze Stadionu Narodowego rozpocznie się w CANAL+ Sport w sobotę już o 17:30, aż półtorej godziny przed pierwszym wyścigiem. Prowadzący je Marcin Majewski porozmawia o zbliżających się zawodach m.in. z prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej, miłośnikiem speedwaya Zbigniewem Bońkiem, kierowcą rajdowym Krzysztofem Hołowczycem oraz byłym świetnym żużlowcem Rafałem Dobruckim. W trakcie programu pokazany zostanie m.in. specjalny reportaż, w którym widzowie nc+ zobaczą, jak powstawał wyjątkowy, „jednodniowy” tor na największym sportowym obiekcie w Polsce. O 18:55 uwaga kibiców skierowana będzie już na głównych bohaterów wieczoru i wydarzenia na torze, które komentować będą Tomasz Dryła i Krzysztof Cegielski. Pomiędzy poszczególnymi biegami w specjalnym studiu prowadzonym przez Darię Kabałę-Malarz, której gościem będzie Robert Kościecha na bieżąco dokonywana będzie wnikliwa analiza. Z uczestnikami zawodów porozmawiają reporterzy: Gabriel Waliszko i Michał Łopaciński, a specjalne relacje sprzed stadionu nadawać będzie Łukasz Benz.

Tytułu mistrza świata broni Amerykanin Greg Hancock. Polska publiczność liczy szczególnie na Krzysztofa Kasprzaka, który w poprzednim sezonie cieszył się z drugiej lokaty. W gronie faworytów wymieniani są doświadczony Nicki Pedersen i triumfator sprzed dwóch lat Tai Woffinden. W Warszawie kibice po raz ostatni zobaczą w gronie najlepszych żużlowców globu Tomasza Golloba, który dzięki dzikiej karcie pojedzie w swoim pożegnalnym turnieju Grand Prix. Legendarny zawodnik w latach 1995 – 2013 w sumie 22 razy triumfował w zawodach cyklu SGP. W 2010 roku zwyciężył w całym cyklu, zostając drugim w historii polskiego speedwaya Indywidualnym Mistrzem Świata. Jego osiągnięcia i bogatą w sukcesy karierę nc+ przypomni w piątek w specjalnym reportażu, który zostanie wyemitowany o godz. 19:00 w CANAL+ Sport.

15 stałych uczestników (plus jeden z dziką kartą na każdych zawodach) w cyklu Grand Prix w sezonie 2015 czeka 12 startów, z czego trzy w Polsce. Wszystkie będą transmitowane w kanałach nc+. Ostatni turniej, po którym poznamy mistrza świata, zaplanowano w październiku w Melbourne.Na LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland zaprasza dziennikarz nc+, Tomasz Dryła:

Pod niemal każdym względem to będzie wyjątkowy, historyczny turniej. Pierwszy raz w Warszawie, pierwszy raz na sztucznym torze w Polsce, pierwszy raz przed 50 tysiącami kibiców, pierwszy raz ze spidercam w transmisji telewizyjnej i… ostatni raz z Gollobem. Człowiek, który dla żużla zrobił więcej, niż jakikolwiek inny sportowiec dla jakiegokolwiek dyscypliny w naszym kraju, ostatni raz odkręci manetkę gazu w Grand Prix. To będzie szalenie emocjonalna chwila – dla niego, milionów kibiców na świecie, samego mistrzowskiego cyklu i, w końcu – całego motosportu. Jestem przeszczęśliwy, że Tomasz Gollob pożegna się z elitarną serią podczas najlepszej imprezy w historii sportu motocyklowego w Europie. Bo, że Grand Prix na Narodowym będzie takim właśnie wydarzeniem, nie mam żadnych wątpliwości!

LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland w CANAL+ Sport:

sobota, 18 kwietnia:
17:30 – 22:45 Studio ze Stadionu Narodowego
prowadzący: Marcin Majewski; goście: Zbigniew Boniek, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Dobrucki, Piotr Olkowicz; studio analiz: Daria Kabała-Malarz, Robert Kościecha; reporterzy: Gabriel Waliszko, Michał Łopaciński, Łukasz Benz
18:55 LOTTO Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland
komentują: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE