Kategoria: żużel | Grand Prix

Żużlowy weekend gwiazd na platformie nc+

cz 28 sierpnia 2014

Ostatni weekend sierpnia będzie obfitował w wydarzenia żużlowe z najwyższej półki. Już w najbliższy piątek fani będą mogli premierowo obejrzeć specjalne wydanie cyklu „Czarny charakter” pt. „Klan Gollobów”.

W sobotę kolejna odsłona Speedway Grand Prix z trzema Polakami na liście startowej. W niedzielę światowa premiera żużlowej Ligi Mistrzów. Wszystkie najważniejsze wydarzenia końcówki sierpnia widzowie zobaczą na kanałach platformy nc+.

Żużlowy weekend gwiazd otworzy piątkowa premiera cyklu „Czarny Charakter”. O 20:05 w nSport spotkanie między innymi z legendą polskiego i światowego speedwaya Tomaszem Gollobem. Gabriel Waliszko, dziennikarz sportowy platformy nc+, przygotował godzinny materiał przedstawiający sylwetki trzech pokoleń żużlowej rodziny Gollobów.

- Tego jeszcze w polskiej i światowej telewizji nie było! Powiększony Klan Gollobów w jednym miejscu i czasie opowiada o latach spędzonych na żużlu i o niedalekiej przyszłości. - Do ojca Władysława, jego synów Tomasza i Jacka dołączył niedawno młody Oskar. Udało nam się zebrać ich wszystkich w Bydgoszczy i porozmawiać na wiele ciekawych tematów. Co papa Gollob przeżył w karierze synów najbardziej? Jak widzi jazdę Oskara jego ojciec Jacek? Kiedy Tomasz planuje skończyć karierę i o czym marzy najmłodszy z klanu? Do tego wiele wątków pozasportowego życia żużlowca. To każdy kibic sportu powinien zobaczyć - mówi pomysłodawca i autor programu Gabriel Waliszko.

W sobotę czas na kolejną odsłonę turnieju z cyklu Speedway Grand Prix. Na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie odbędzie się Grand Prix Polski z aż trzema Polakami na liście startowej. Po ostatnich indywidualnych sukcesach Krzysztofa Kasprzaka kibice liczą na udany występ „507”. Pod znakiem zapytania stoi start w sobotnich zawodach aktualnego Mistrza Świata Taia Woffindena, który pomimo kontuzji dłoni chciałby wystąpić na gorzowskim owalu. Przed rokiem najlepszy na obiekcie Stali okazał się Jarosław Hampel, dla którego ostanie miesiące nie należą do udanych. Trzeci z Polaków - Bartosz Zmarzlik - który w sobotę wystąpi z dziką kartą, liczy, że znajomość toru przy ul. Kwiatowej 55 pomoże mu udanie walczyć ze stałymi uczestnikami cyklu. Transmisja z Grand Prix Polski w CANAL+ Family od 18:30.

- Turniej w Gorzowie będzie wyjątkowy. Wystartuje w nim trzech Polaków i każdy z nich ma z „Jancarza” miłe wspomnienia. Hampel wygrał tu przed rokiem, Zmarzlik został w 2012 najmłodszym żużlowcem, który stanął na podium GP, a Kasprzak - zwycięzca ostatniej rundy w Dyneburgu - w lidze niepodzielnie króluje na swoim domowym torze. Dodatkowo, podczas zawodów, oficjalnie podziękujemy za dekady niezapomnianych emocji największemu zawodnikowi w naszej historii, Tomaszowi Gollobowi. Polski kibic nie może tego przegapić – zapowiada dziennikarz nc+ Tomasz Dryła, komentator sobotnich zawodów.

W niedzielę wielka żużlowa premiera! Na stadionie w Zielonej Górze rozegrany zostanie, pierwszy raz w historii, FIM World Speedway League, czyli żużlowa Liga Mistrzów. W turnieju wezmą udział cztery drużyny, Esbjerg Motorsport, Piraterna Motala, Poole Pirates oraz Mistrz Polski SPAR Falubaz Zielona Góra. Wszystkie ekipy uzbrojone „po zęby”, tym samym na torze będzie możną podziwiać wyścigi z udziałem zawodników z absolutnego światowego topu. Czy faktycznie ENEA Ekstraliga jest najsilniejszą ligą świata? Warto się przekonać o tym osobiście oglądając w nSport niedzielną transmisję z FIM WSL od 17:30.

- Tego jeszcze nie grali! Od lat mówimy, że mamy najsilniejszą ligę świata, więc pora to sprawdzić. W niedzielę, w Zielonej Górze, w pierwszej edycji World Speedway League, mistrzów Polski przetestują najlepsze drużyny Anglii, Szwecji i Danii. Nie wiemy, czego się spodziewać po tym turnieju; wiemy za to na pewno, że niedziela przejdzie do historii speedwaya –mówi Tomasz Dryła.

Najbliższe relacje żużlowe na platformie nc+:

piątek, 29 sierpnia:
20:05 PREMIERA: Czarny charakter – Klan Gollobów , nSport
autor reportażu: Gabriel Waliszko

sobota, 30 sierpnia:
18:30 Grand Prix Polski, Gorzów, CANAL+ Family
komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski
studio: Marcin Majewski; goście: Tomasz Gollob, Lech Piasecki; reporterzy: Gabriel Waliszko, Michał Łopaciński

niedziela, 31 sierpnia:
17:30 FIM World Speedway League, nSport
komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
studio: Marcin Majewski; gość: Krzysztof Cegielski; reporterzy: Gabriel Waliszko, Michał Łopaciński

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE