Żużlowy weekend: Polacy jadą po mistrzostwo świata

pt 1 sierpnia 2014

Wielkie emocje czekają fanów żużla w najbliższy weekend. W sobotę wyjątkowe wydarzenie - finał Speedway World Cup 2014, w którym ekipy Polski, Danii, Australii i Wielkiej Brytanii walczyć będą o miano najlepszej drużyny świata. W niedzielę widzowie nc+ pasjonować się będą ligową rywalizacją w zapowiadających się niezwykle ciekawie spotkaniach ENEA Ekstraligi: Grupa Azoty Unia Tarnów - Unibax Toruń oraz SPAR Falubaz Zielona Góra - FOGO Unia Leszno. Wszystkie najważniejsze zawody najbliższego weekendu kibice „czarnego sportu” będą mogli śledzić na żywo w kanałach platformy nc+.

W czwartek kibice poznali ostatniego finalistę żużlowego mundialu. Miejsce w gronie najlepszych wywalczyła Australia. Ekipa „Kangurów” po bardzo emocjonującej walce na bydgoskim torze awansowała do wielkiego finału. Czwartkowe zawody pokazały, że obiekt Polonii , który będzie areną batalii o Drużynowy Puchar Świata zapewni ściganie na pełnej prędkości i walkę o każdy centymetr toru. Jeśli doda się do tego powracających do składów reprezentacji Danii Nickiego Pedersena i Nielsa Kristiana Iversena oraz Australii Chrisa Holdera oczywistym staje się, że w sobotę pod taśmą zameldują się najlepsi z najlepszych. Tytułu mistrzowskiego na bydgoskim owalu bronić będą reprezentanci Polski w składzie: Janusz Kołodziej, Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak i Piotr Protasiewicz. Podopieczni Marka Cieślaka zapowiadają walkę o siódme złoto w tym prestiżowym cyklu. Ich ambitne plany będą starali się pokrzyżować jeżdżący bez presji Brytyjczycy z mistrzem świata Taiem Woffindenem na czele, niezwykle równi Australijczycy, którzy mieli okazję dobrze zapoznać się już z torem oraz nieobliczalni i bezkompromisowi Duńczycy. Transmisja pasjonująco zapowiadających się zawodów w sobotę od 18:30 w CANAL+ Family. Gościem specjalnym studia nc+ będzie Tomasz Gollob.

Równie wielkich emocji dostarczyć powinna rozgrywana w niedzielę 11. runda ENEA Ekstraligi. Na kanale nSport transmitowane będą mecze z Tarnowa oraz Zielonej Góry. O 16:00 mecz lidera tabeli Grupy Azoty Unii Tarnów z wicemistrzem Polski Unibaksem Toruń. Dla „Aniołów” to mecz ostatniej szansy, by awansować do play-offów bez oglądania się na poczynania rywali. O korzystny rezultat będzie niezwykle trudno - „Jaskółki” są niepokonane na własnym torze. Nadzieją dla toruńskich kibiców będzie powracający Chris Holder, który pomimo pięciotygodniowego rozbratu z żużlowym motocyklem prezentuje wysoką formę. Arcyciekawie zapowiada się druga z niedzielnych transmisji, która rozpocznie się chwilę po tarnowsko-toruńskiej batalii. W meczu SPAR Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno, stawką również jest play-off. Goście przystąpią do meczu znając wynik z Tarnowa, co będzie dodatkową motywacją do walki na zielonogórskim torze. Menadżerowie Adam Skórnicki i Rafał Dobrucki zapowiadają walkę o 3 punkty. Niewiadomą jest jak sobotni finał Speedway World Cup 2014, w którym udział wezmą zwodnicy obu ekip, wpłynie na ich postawę w niedzielnym meczu - czy będzie to motywacja czy zmęczenie? Aby się tego dowiedzieć, watro śledzić wszystkie żużlowe transmisje zaplanowane w ten weekend w kanałach platformy nc+.

- W ENEA Ekstralidze jesteśmy coraz bliżej decydujących rozstrzygnięć, przynajmniej jeśli chodzi o skład play-off. Najbliższa kolejka może dać nam wiele cennych odpowiedzi. Po sobotnim finale DPŚ trener Marek Cieślak będzie w szybkim tempie zmierzał na południe, aby przygotować wszystko w Tarnowie na przyjazd gości z Torunia. Zanosi się jednak na to, że nawet pomimo powrotu po kontuzji Chrisa Holdera do składu Unibaksu "Narodowy" powinien znaleźć sposób na zainkasowanie dwóch punktów i bonusu, co sprawi, że awans torunian do najlepszej czwórki ENEA Ekstraligi w zasadzie nie będzie zależał już od nich samych, a od splotu innych zdarzeń. Dlatego warto podpatrywać zmobilizowanych leszczynian w trakcie zawodów w Zielonej Górze. Menadżer Adam Skórnicki zdaje sobie sprawę, że w przypadku dobrego rezultatu na W69 awans Fogo Unii do play-off może być na wyciągnięcie już nawet nie ręki, a małego palca –zapowiada Piotr Olkowicz, dziennikarz nc+.

Podsumowaniem wydarzeń żużlowego weekendu zajmie się Marcin Majewski wraz z zaproszonymi gośćmi: Rafałem Bryndalem, Mirosławem Jabłońskim i Krzysztofem Cegielskim w niedzielnym Magazynie ENEA Ekstraligi (nSport, 22:00).


Najbliższe relacje żużlowe na platformie nc+:

sobota, 2 sierpnia:
18:30 DRUŻYNOWY PUCHAR ŚWIATA – FINAŁ, Bydgoszcz, CANAL+ Family
studio: Daria Kabała-Malarz; gość specjalny: Tomasz Gollob
komentarz: Tomasz Dryła; reporterzy: Gabriel Waliszko, Michał Łopaciński

niedziela, 3 sierpnia:
16:00 Grupa Azoty Unia Tarnów - Unibax Toruń; nSport
studio: Grzegorz Milko
komentarz: Piotr Olkowicz; reporter: Filip Adamus
18:30 SPAR Falubaz Zielona Góra – Fogo Unia Leszno; nSport
studio: Gabriel Waliszko
komentarz: Tomasz Dryła; reporter: Michał Łopaciński
22:00 Magazyn ENEA Ekstraligi; nSport
prowadzący: Marcin Majewski; goście: Rafał Bryndal, Mirosław Jabłoński i Krzysztof Cegielski

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE