Żużlowy weekend w nc+

śr 27 lipca 2016

Widzów nc+ czeka pasjonujący tydzień w towarzystwie najlepszych żużlowców świata. W piątek odbędzie się baraż o czwarte miejsce w finale Drużynowego Pucharu Świata. Pewne występu w sobotę są już reprezentacje Polski, Szwecji oraz Wielkiej Brytanii. Mecze o Trofeum Ove Fundina oraz baraż kibice będą mogli śledzić żywo w kanałach nc+. Nie zabraknie także transmisji z najlepszej żużlowej ligi świata – PGE Ekstraligi.

W sobotnim półfinale żużlowego Drużynowego Pucharu Świata na duńskim torze w Vojens Polacy pewnie zajęli miejsce na najwyższym stopniu podium eliminując z dalszej rozgrywki Czechów. Biało–Czerwoni prowadzili od pierwszej serii startów i – nie bez dramaturgii – utrzymali pozycję do samego końca. Bardzo dobry występ Patryka Dudka, Macieja Janowskiego, Bartosza Zmarzlika oraz debiutującego na torze w Vojens Piotra Pawlickiego uczynił z Polaków faworytów w sobotnim finale, który odbędzie się Manchesterze.

We wtorek na torze w Vastervik w półfinale nr 2, bilet do finałowego turnieju wywalczyli także obrońcy mistrzowskiego tytułu i jednocześnie gospodarze – reprezentacja Szwecji. Tuż za nimi sklasyfikowane zostały drużyny Australii oraz USA. Poza podium znaleźli się Niemcy, kończąc tym samym swój udział w Pucharze Świata.

W sobotnim finale w Manchesterze oprócz zwycięzców z Vojens oraz Vastervik wystąpi także reprezentacja Wielkiej Brytanii, która ma zagwarantowany udział jako gospodarz zawodów. Czwartego pretendenta wyłoni piątkowy baraż, w którym będą rywalizować reprezentacje Danii, Rosji, Australii oraz USA, co gwarantuje zaciekłą walkę i olbrzymie emocje także w przededniu finału. Transmisja barażu rozpocznie się w piątek o godzinie 19:30 (CANAL+ SPORT2). Sobotnia walka o miano najlepszej drużyny żużlowej świata oraz przechodnie Trofeum Ove Fundina z udziałem Polaków na żywo w CANAL+ od godziny 19:30.

Na finał Drużynowego Pucharu Świara zaprasza dziennikarz nc+, Michał Łopaciński

Podczas tegorocznego Drużynowego Pucharu Świata wiemy już jedno - będzie tak emocjonująco, jak jeszcze w nowej formule nie było. Do tej pory baraż dla niektórych drużyn przypominał tylko nieco trudniejszą klasówkę, ale w tym roku trzy zespoły czeka naprawdę trudny egzamin. Ten już zdali (choć nie bez problemów) Amerykanie, którzy pokonując Niemców w drugim półfinale, zapewnili sobie miejsce w przyszłorocznych zmaganiach, bez konieczności kwalifikacji. Tymczasem Dania, wzmocniona Grigorijem Łagutą Rosja i Australia, powinny stoczyć niezwykle emocjonujący bój o jedno miejsce, premiowane awansem do finału. Teoretycznie faworytami powinni być tutaj Australijczycy. Finał już teraz zapowiada się bardzo ciekawie - Reprezentacja Polski wygrała półfinał w Vojens, broniący tytułu Szwedzi w swoim Vastervik jechali niezwykle równo, pokazując swój ogromny potencjał. Do tego grona dołączy zwycięzca barażu, który z pewnością będzie wzmocniony doświadczeniem trudnej rywalizacji. Na okrasę dochodzą gospodarze - Brytyjczycy, którzy głównie za sprawą Taia Woffindena kilka punktów, pozostałym rywalom z pewnością "pozabierają". Jak się okazuje, nie tylko przez kibiców zad Wisły Polacy postrzegani są jako faworyci do złotego medalu. Jednak, niezależnie od ostatecznych rezultatów, czeka nas wielkie święto światowego żużla, okraszone niezwykle zaciętą rywalizacją.

W niedzielę na widzów czeka kolejna dawka czarnego sportu – tym razem prosto z torów PGE Ekstraligi. Na antenie nSport+ kibice będą mogli zobaczyć dwa spotkania 11. kolejki najlepszej żużlowej ligi świata. Mająca coraz mniejsze szanse na uniknięcie spadku UNIA Tarnów zmierzy się z Get Well Toruń (16:30), a żużlowcy FOGO Unii Leszno podejmą na swoim obiekcie drugi zespół w tabeli - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra (19:00).


Plan transmisji żużla w nc+:

piątek, 29 lipca
19:30 Drużynowy Puchar Świata, baraż. Manchester; CANAL+ SPORT2
Komentarz: Tomasz Dryła, Studio: Marcin Majewski, Gość: Dawid Stachyra

sobota, 30 lipca
19:30 Drużynowy Puchar Świata, Finał. Manchester; CANAL+
Komentarz: Tomasz Dryła, Studio: Marcin Majewski, Gość: Dawid Stachyra

niedziela, 31 lipca
16:30 PGE Ekstraliga: UNIA Tarnów - Get Well Toruń; nSport+
Studio: Gabriel Waliszko, Komentarz: Michał Łopaciński, Reporterzy: Sergiusz Ryczel, Joanna Cedrych,
19:00 PGE Ekstraliga: FOGO Unia Leszno - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra; nSport+
Studio: Daria Kabała-Malarz, Komentarz: Tomasz Dryła, Reporterzy: Łukasz Benz, Jakub Zborowski
21:30 Magazyn PGE Ekstraligi; nSport+
Prowadzący: Marcin Majewski

POLECANE

 

 

Borek i Żewłakow dołączają do CANAL+

NOWE TRANSFERY W REDAKCJI
 

NBA Playoffs

OGLĄDAJ MECZE NAJLEPSZEJ KOSZYKARSKIEJ LIGI ŚWIATA
 

Skróty meczów Premier League

ZOBACZ WSZYSTKIE BRAMKI
 

LaLiga Santander

MECZE W CANAL+
 

Królowie remisów

NAHORNY O ARSENALU
 

Bez Fabiańskiego ani rusz

NAHORNY O WEST HAMIE