Bundesliga: Borussia Dortmund wygrywa w Hannoverze

W meczu 26. kolejki 1. Bundesligi Borussia Dortmund pokonała na wyjeździe Hannover 96 3:2 (1:0). Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Pierre-Emerick Aubameyang.

Pierwszego gola w tym meczu goście zdobyli już w 19. minucie. Na listę strzelców wpisał się Aubameyang, który precyzyjnym strzałem po dalszym słupku otworzył wynik rywalizacji na HDI-Arenie.

Gospodarze wyrównali w 31. minucie. Wówczas bardzo prostą stratę Błaszczykowskiego w środku pola na bramkę zamienił Lars Stindl. Asystę przy tym trafieniu zaliczył były piłkarz BVB, Leonardo Bittencourt.

Od tego momentu podopieczni Tayfuna Korkuta, którzy prawdopodobnie do samego końca będą walczyć o utrzymanie, złapali rytm gry i byli bardzo blisko strzelenia drugiego gola, który dałby im upragnione prowadzenie.

Losy tej rywalizacji odwróciły się jednak dziesięć minut po zmianie stron, bowiem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bittencourt. Od tego momentu stroną dominującą byli goście, którzy swoją przewagę przełożyli na dwubramkowe prowadzenie.

Najpierw piłkę w siatce umieścił w 58. minucie Kagawa, a chwilę później to samo uczynił Aubameyang, dla którego był to drugi gol w tym starciu. Dzielnie grający gospodarze w 82. minucie za sprawą Stindla, który popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, zmniejszyli rozmiary porażki, ale to było wszystko na co było stać w sobotnie popołudnie zawodników Hannoveru 96.

Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Borussia Dortmund przedłużyła swoją passę meczów bez porażki w lidze do siedmiu.

******
Hannover 96 - Borussia Dortmund 2:3 (0:1)

21.09.2019
Granada CF pokonała przed własną publicznością FC Barcelona 2:0 (1:0) w ostatnim sobotnim meczu 5. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.Na Estadio Nuevo Los Carmenes prowadzenie beniaminkowi dał już w drugiej minucie gry strzałem głową z bliska Nigeryjczyk Ramon Azeez. więcej
21.09.2019
Śląsk Wrocław zremisował u siebie z Zagłębiem Lubin 4:4 (2:2) w trzecim sobotnim meczu 9. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy."Miedziowi" po trzecim podziale punktów w sezonie awansowali na dwunaste miejsce w tabeli. więcej
21.09.2019
Trener Korony Kielce Mirosław Smyła przyjął z pokorą porażkę w Gdańsku z Lechią 0:2 w drugim sobotnim meczu 9. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.- Do bramki mieliśmy pomysł na grę, wydawało się, że mamy to wszystko pod kontrolą. więcej
21.09.2019
Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec nie krył ulgi po pokonaniu Korony Kielce 2:0 (1:0) w drugim sobotnim meczu 9. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy.Dzięki trzeciej wygranej z rzędu zespół z Trójmiasta awansował na piąte miejsce w tabeli. więcej
21.09.2019
Bartosz Zmarzlik zajął trzecie miejsce w sobotniej Grand Prix Wielkiej Brytanii. Na torze w Cardiff triumfował Duńczyk Leon Madsen, a drugi był Rosjanin Emil Sajfutdinow. więcej