Bundesliga: Piętnaste zwycięstwo w sezonie BVB

Piłkarze Borussii Dortmund pokonali na własnym stadionie w meczu 21. kolejki niemieckiej ekstraklasy Hannover 96 1:0 (0:0). Dla gospodarzy sobotniego starcia jest to już piętnaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach.

Jedynego gola na Signal Iduna Park strzelił Henrich Mchitarjan. Ofensywny pomocnik BVB bramkarza rywali pokonał fantastycznym strzałem zza pola karnego. Żadnych szans na skuteczną interwencję nie miał w tej sytuacji Ron-Robert Zieler.

Dzięki wygranej drużyna z Dortmundu utrzymała 13-punktową przewagę nad trzecim Bayerem Leverkusen. Dużo gorzej wygląda sytuacja przyjezdnych, którzy wciąż zamykają ligową tabelę. Na chwilę obecną do bezpiecznej strefy tracą siedem "oczek".

Warto zaznaczyć, iż na placu gry przez pełne dziewięćdziesiąt minut przebywali Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) oraz Artur Sobiech (Hannover).

*******
Borussia Dortmund - Hannover 96 1:0 (0:0)
Bramka: Mchitarjan 57.

*******
VfL Wolfsburg - FC Ingolstadt 04 2:0 (2:0)
Bramki: Draxler 29, Knoche 39.

VfB Stuttgart - Hertha Berlin 2:0 (0:0)
Bramki: Die 50, Kostić 84.

Werder Brema - TSG 1899 Hoffenheim 1:1 (1:1)
Bramki: Djilobodji 13 - Kramarić 10.
Czerwona kartka: Kramarić (77. minuta, Hoffenheim, za dwie żółte).

SV Darmstadt 98 - Bayer 04 Leverkusen 1:2 (1:0)
Bramki: Wagner 28 - Sulu 62 (sam.), Brandt 77.

27.05.2020
Piłkarz Zagłębia Lubin, Jewgienij Baszkirow, przyznał, że czuje się dobrze przygotowany do wznowienia rozgrywek PKO Ekstraklasy. - Czuję się bardzo dobrze jeśli chodzi o dyspozycję fizyczną i psychiczną. więcej
27.05.2020
Władze angielskiej Premier League potwierdziły w środę wieczorem, że spośród 1008 piłkarzy i członków sztabów drużyn, cztery osoby otrzymały pozytywny wynik testów na koronawirusa. więcej
27.05.2020
W niedzielę piłkarze Korony Kielce wznowią rozgrywki PKO Ekstraklasy, które w połowie marca zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. W szeregach żółto-czerwonych panuje pełne skupienie, a zawodnicy w pocie czoła przygotowują się do niedzielnego starcia z Wisłą Płock. więcej
27.05.2020
Najlepiej przyjmujący siatkarz PlusLigi minionego sezonu, Michał Potera będzie nowym libero Asseco Resovii Rzeszów. Zawodnik podpisał w środę dwuletni kontrakt. więcej
27.05.2020
Bramkarz Piasta Gliwice, Frantisek Plach, przyznał w rozmowie z redakcją oficjalnej strony internetowej klubu, że spodziewa się zupełnie innych warunków gry, po wznowieniu rozgrywek PKO Ekstraklasy. więcej