Carabao Cup: Gol Wszołka, czyste konto Boruca

Czterech Polaków pojawiło się na boiskach w meczach 1/32 finału Pucharu Ligi Angielskiej. Paweł Wszołek strzelił gola dla QPR, a Artur Boruc zachował czyste konto przeciwko Milton Keynes Dons.

Artur Boruc w meczach ligowych pełni rolę rezerwowego. Po raz pierwszy w tym sezonie zagrał w 1/32 finału Carabao Cup. Bournemouth pokonało u siebie Milton Keynes Dons 3:0, a Polak może być zadowolony, bo zachował czyste konto. Kolejną szansę na występ doświadczony golkiper z pewnością otrzyma w następnej fazie rozgrywek.Awans wywalczyła również drużyna Queens Park Rangers, wygrywając na własnym stadionie z Bristol Rovers 3:1. Drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Wszołek, który na listę strzelców wpisał się w 18. minucie. Dla skrzydłowego to drugi gol w tym sezonie.Zadowolony może być też Jan Bednarek, który rozegrał całe spotkanie w barwach Southampton FC. Jego drużyna zwyciężyła na wyjeździe z Brighton & Hove Albion FC 1:0. Polski defensor otrzymał żółtą kartkę.Z rozgrywkami pożegnało się natomiast Leeds United, przegrywając u siebie z Preston North End FC 0:2. W zespole gospodarzy w przerwie pojawił się Mateusz Klich. Polak jednak nie odmienił losów meczu, został natomiast ukarany żółtą kartką.Całe spotkanie na ławce rezerwowych West Ham United przesiedział Łukasz Fabiański. "Młoty" wygrały na wyjeździe z AFC Wimbledon 3:1.Po raz kolejny w tym sezonie w kadrze meczowej Hull City zabrakło Kamila Grosickiego. Polski skrzydłowy latem ma opuścić zespół "Tygrysów".* * * * * *Wyniki 1/32 finału Pucharu Ligi Angielskiej:(Mecze z udziałem Polaków)AFC Bournemouth - Milton Keynes Dons 3:0 (2:0)Bramki: Mousset 15, Fraser 37, Ibe 90+1.Brighton & Hove Albion FC - Southampton FC 0:1 (0:0)Bramka: Austin 88.Leeds United - Preston North End FC 0:2 (0:2)Bramki: Johnson 2, Barker 45+1.Czerwona kartka: Ledson (29, Preston).Queens Park Rangers - Bristol Rovers 3:1 (2:0)Bramki: Osayi-Samuel 4, Wszołek 18, Smith 64 - Kakay 87- samobójcza.AFC Wimbledon - West Ham United 1:3 (1:0)Bramki: Pigott 2 - Diop 63, Ogbonna 83, J. Hernandez 90+2.Czerwona kartka: McDonald (18, Wimbledon).

29.06.2020
Obrońca Lokomotiwu Moskwa, Maciej Rybus, przyznał, że jest zadowolony z dwóch pierwszych meczów, które jego drużyna rozegrała po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. więcej
29.06.2020
Napastnik Realu Madryt - Karim Benzema we wczorajszym meczu z Espanyolem popisał się świetną asystą przy golu Casemiro. Snajper Królewskich przyznał jednak, że dla niego najważniejsze jest zwycięstwo całego zespolu, a nie indywidualne osiągnięcia. więcej
29.06.2020
- Myślę, że każdy punkt jest cenny i dzisiaj pokazaliśmy charakter. Doprowadziliśmy do remisu z dobrym przeciwnikiem, z którym bijemy się w tabeli o te same pozycje, dlatego traktuję ten punkt na plus - przyznał zawodnik Śląska, Kamil Dankowski po zremisowanym meczu z Lechem Poznań- Zawsze chcielibyśmy grać na zero z tyłu, ale jak się nie udało, to bierzemy się w garść i każdy wspiera siebie nawzajem - dodał. więcej
29.06.2020
Obrońca Legii Warszawa - William Remy jest łączony z przenosinami do kazachskiej Astany.Remy aktualnie nie walczy wraz z Legią o tytuł mistrzowski z powodu urazu, przez który nie może trenować wraz z resztą drużyny. więcej
29.06.2020
Dwight McNeil w letnim okienku transferowym może zostać następcą Leroya Sane w Manchesterze City - poinformowały angielskie media.McNeil w bieżącym sezonie występował w barwach Burnley, gdzie zanotował 33 meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył sześć asyst. więcej