El. ME: Awans Danii i Szwajcarii

Irlandią zremisowała u siebie z Danią 1:1 (0:0), a Gibraltar przegrał na własnym boisku ze Szwajcarią 1:6 (0:1) w meczach 10. kolejki grupy D eliminacji Euro 2020.

Do turnieju finałowego awansowali Duńczycy i Szwajcarzy.Przed ostatnią seria spotkań sytuacja w grupie D była bardzo ciekawa, bo szanse na awans miały trzy zespoły. W najlepszej sytuacji była Dania z dorobkiem 15 punktów, przed Szwajcarią, która zgromadziła 14 punktów i Irlandią z 12 punktami.W Dublinie w bezpośredniej rywalizacji Irlandia zremisowała z Danią 1:1. Gola dla gości strzelił w 73. minucie Martin Braithwaite, który uderzył skutecznie z pięciu metrów. Irlandczycy odpowiedzieli dwanaście minut później, kiedy Matt Doherty trafił głową.Zdecydowanie łatwiejsze zadanie mieli Szwajcarzy, którzy grali na wyjeździe z Gibraltarem. Ich rywal przegrał do tej pory wszystkie mecze i "Helweci" tej serii nie zakończyli, wygrywając 6:1. Dwa gole dla przyjezdnych strzelił Cedric Itten, a po jednej bramce zdobyli: Ruben Vargas, Christian Fassnacht, Loris Benito i Granit Xhaka.Honorowego gola dla Gibraltaru strzelił Reece Styche.Ostatecznie w grupie D pierwsze miejsce zajęła Szwajcaria z dorobkiem 17 punktów przed Danią (16 punktów) i Irlandią (13 punktów).W turnieju finałowym mistrzostw Europy wystąpią Szwajcaria i Dania.* * * * * *Wyniki poniedziałkowych meczów el. ME 2020:GRUPA D:Gibraltar - Szwajcaria 1:6 (0:1)Bramki: Styche 74 - Itten 10, 84, Vargas 50, Fassnacht 57, Benito 75, Xhaka 86.Irlandia - Dania 1:1 (0:0)Bramki: Doherty 85 - Braithwaite 73.GRUPA F:Hiszpania - Rumunia 5:0 (4:0)Bramki: Ruiz 8, Moreno 33, 43, Rus 45+1-samobójcza, Oyarzabal 90+2.Szwecja - Wyspy Owcze 3:0 (1:0)Bramki: Andersson 29, Svanberg 72, Guidetti 80.Malta - Norwegia 1:2 (1:1)Bramki: Fenech 40 - King 7, Sorloth 62.Karny nietrafiony: King (Norwegia) w 67'.GRUPA J:Włochy - Armenia 9:1 (4:0)Bramki: Immobile 8, 33, Zaniolo 9, 64, Barella 29, Romagnoli 72, Jorginho 75-karny, Orsolini 78, Chiesa 81 - Babayan 79.Grecja - Finlandia 2:1 (0:1)Bramki: Mantalos 47, Galanopoulos 70 - Pukki 27.Liechtenstein - Bośnia i Hercegowina 0:3 (0:0)Bramki: Civić 57, Hodżić 64, 72.

08.12.2019
Real Betis pokonał u siebie Athletic Bilbao 3:2 (3:1) w meczu 16. kolejki La Liga. Dla gospodarzy to trzecie zwycięstwo z rzędu.Pierwsza połowa należała do Joaquina, który skompletował hat-tricka dla zespołu z Sewilli w 20 minut. więcej
08.12.2019
Cracovia wygrała u siebie z Rakowem Częstochowa 3:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 18. kolejki PKO Ekstraklasy. Dla gospodarzy to dziesiąte zwycięstwo w sezonie. więcej
08.12.2019
Zawodnicy SD Eibar przegrali u siebie z Getafe CF 0:1 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu 16. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy. W 54. minucie spotkania gospodarze trafili do siatki rywali za sprawą Kike, który głową umieścił piłkę w bramce. więcej
08.12.2019
Zespół Krylja Sowietow Samara przegrał u siebie z Urałem Jekaterynburg 2:3 (1:1) w meczu 19. kolejki Priemjer Ligi. W barwach gości zagrali Rafał Augustyniak i Michał Kucharczyk. więcej
08.12.2019
Ernesto Valverde, trener FC Barcelony był zadowolony ze swojej drużyny po wygranej z RCD Mallorca (5:2). Szkoleniowiec chwalił Leo Messiego, który strzelił trzy gole. więcej