El. ME: Cenne zwycięstwa Anglii i Kosowa

Anglia pokonała na wyjeździe Bułgarię 6:0 (4:0), a Kosowo wygrało z Czarnogórą 2:0 (2:0) w meczach grupy A eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy.

W Sofii Anglicy okazali się wyraźnie lepsi od Bułgarów, wygrywając 6:0. Goście już przed przerwą zdobyli cztery bramki.Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Ross Barkley. Najpierw skierował futbolówkę z kilku metrów do siatki, a później oddał skuteczny strzał głowąBramkę dla gości zdobył również Marcus Rashford, który oddał znakomity strzał z narożnika pola karnego. Tuż przed przerwą do pustej bramki trafił Raheem Sterling. Napastnik Manchesteru City w 69. minucie podwyższył wynik spotkania na 5:0, wykorzystując sytuację sam na sam.Rezultat na 6:0 dla gości ustalił pięć minut przed końcem Harry Kane. Snajper Tottenhamu Hotspur przeprowadził indywidualną akcję.W innym meczu grupy A Kosowo pokonało u siebie Czarnogórę 2:0. Gospodarze prowadzili od 10. minuty, kiedy Amir Rrahmani uprzedził golkipera gości i trafił głową. Drugiego gola strzelił Vedat Muriqi, wykorzystując błąd czarnogórskiego bramkarza.W tabeli na prowadzaniu są Anglicy z dorobkiem 15 punktów. Kosowo zajmuje trzecią pozycję, mając na koncie 11 punktów. O awans do przyszłorocznego Euro nie biorą udziału już czwarta Czarnogóra i piąta Bułgaria. Obie reprezentacje zgromadziły po trzy punkty.* * * * * *Wyniki poniedziałkowych meczów eliminacji ME 2020 w grupie A:Bułgaria - Anglia 0:6 (0:4)Bramki: Rashford 7, Barkley 20, 32, Sterling 45+3, 69, Kane 85.Kosowo - Czarnogóra 2:0 (2:0)Bramki: Rrahmani 10, Muriqi 34.

22.11.2019
Levante UD pokonało przed własną publicznością RCD Mallorca 2:1 (0:0) w jedynym piątkowym meczu 14. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadi Ciutat de Valencia prowadzenie gospodarzom zapewnił siedem minut po przerwie strzałem głową Roger Marti. więcej
22.11.2019
Lech Poznań pokonał przed własną publicznością Piasta Gliwice 3:0 (1:0) w drugim piątkowym meczu 16. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy."Kolejorz" po szóstym zwycięstwie w sezonie awansował na siódme miejsce w tabeli. więcej
22.11.2019
Diego Polenta nie będzie z powodów rodzinnych kontynuował swojej kariery w Los Angeles Galaxy - poinformował oficjalny serwis Major League Soccer. 27-letni środkowy obrońca spędził w Kalifornii zaledwie jeden sezon, podczas którego rozegrał 28 spotkań. więcej
22.11.2019
Trener Wisły Płock Radosław Sobolewski przyjął z pokorą remis w Zabrzu z Górnikiem 2:2 (2:1) w pierwszym piątkowym meczu 16. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. więcej
22.11.2019
Trener Górnika Zabrze Marcin Brosz odczuwał niedosyt po remisie przed własną publicznością z Wisłą Płock 2:2 (1:2) w pierwszym piątkowym meczu 16. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. więcej