El. ME: Osiem goli w Southampton! Czwarte z rzędu zwycięstwo Anglii

Anglia rozbiła u siebie Kosowo 5:3 (5:1) w najciekawiej zapowiadającym się wtorkowym meczu szóstej kolejki grupy A eliminacji Euro 2020.Na St. Mary's Stadium w Southampton rozpoczęło się sensacyjnie, bowiem już w pierwszej minucie błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Valon Berisha.

Później jednak jeszcze przed przerwą do siatki gości celnie przymierzyli Raheem Sterling, Harry Kane oraz dwukrotnie Jadon Sancho. Na domiar złego dla ekipy z Bałkanów nie popisał się również Mergim Vojvoda, kierując piłkę do własnej bramki. Cztery minuty po zmianie stron po raz drugi na listę strzelców wpisał się Berisha, a po kolejnych pięciu minutach rzut karny wykorzystał Vedat Muriqi. Na więcej Wyspiarze już jednak nie pozwolili. Zwycięstwo gospodarzy mogło być nawet bardziej okazałe, ale Kane zmarnował w drugiej połowie kolejną podyktowaną "jedenastkę". "Synowie Albionu" po czwartym zwycięstwie z rzędu samodzielnie liderują w tabeli grupy A. Zespół z Bałkanów doznał pierwszej porażki i spadł na trzecią lokatę. Na drugą pozycję awansowali Czesi, dzięki wyjazdowej wygranej z Czarnogórą. * * * * * *Wyniki wtorkowych spotkań 6. kolejki eliminacji Euro 2020: GRUPA A: Czarnogóra - Czechy 0:3 (0:0)Bramki: Soucek 54, Masopust 58, Darida 90+4-karny. Anglia - Kosowo 5:3 (5:1)Bramki: Sterling 8, Kane 19, Vojvoda 38-samobójcza, Sancho 44, 45+1 - Berisha 1, 49, Muriqi 54-karny. - - - - - GRUPA B Luksemburg - Serbia 1:3 (0:1) Bramki: Turpel 66 - Mitrović 36, 78, Radonjic 55. Litwa - Portugalia 1:5 (1:1)Bramki: Andriuskevicius 28 - Ronaldo 7-karny, 65, 76, Setkus 62-samobójcza, Carvalho 90+2. - - - - - -GRUPA HMołdawia - Turcja 0:4 (0:1)Bramki: Tosun 37, Turuc 58, 80, Yazici 88. Francja - Andora 3:0 (1:0)Bramki: Coman 28, Lenglet 52, Ben Yedder 90+1. Albania - Islandia 4:2 (1:0)Bramki: Dermaku 32, Hysaj 52, Roshi 79, Cikalleshi 83 - Sigurdsson 47, Sigthorsson 58.

15.09.2019
AFC Bournemouth pokonało u siebie Everton FC 3:1 (1:1) w pierwszym niedzielnym spotkaniu 5. kolejki rozgrywek angielskiej Premier League.Na Vitality Stadium prowadzenie gospodarzom zapewnił strzałem głową z bliska Callum Wilson. więcej
15.09.2019
Pogoń Szczecin pokonała przed własną publicznością Łódzki Klub Sportowy 1:0 (0:0) w pierwszym niedzielnym meczu ósmej kolejki PKO Ekstraklasy."Portowcy" dzięki piątej wygranej w sezonie awansowali na pozycję lidera tabeli. więcej
15.09.2019
PGG ROW Rybnik wygrał u siebie z Arged Malesa TŻ Ostrovią 49:41 w rewanżowym meczu finałowym rozgrywek Nice 1. Ligi Żużlowej. "Rekiny" odrobiły w ten sposób z nawiązką straty z pierwszej konfrontacji (44:46) i awansowały do PGE Ekstraligi. więcej
15.09.2019
Deportivo Alaves Vitoria uległo u siebie Sevilla FC 0:1 (0:1) w drugim niedzielnym meczu 4. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.Na Estadio Mendizorrotza losy konfrontacji rozstrzygnął osiem minut przed przerwą Joan Jordan, który popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego. więcej
15.09.2019
Norbert Balogh został nowym zawodnikiem Hull City AFC - poinformował klub z Championship na swojej oficjalnej stronie. 23-letni skrzydłowy reprezentacji Węgier parafował z popularnymi "Tygrysami" roczną umowę z możliwością jej przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. więcej