El. ME: Sześć goli w Hamburgu i porażka Niemców z Holandią

Niemcy przegrali u siebie z Holandią 2:4 (1:0) w szlagierowym spotkaniu 5. kolejki grupy C eliminacji ME 2020. Na Volksparkstadion w Hamburgu podopieczni Joachima Loewa objęli prowadzenie po niespełna dziesięciu minutach gry.

Lukas Klostermann w sytuacji sam na sam nie potrafił zaskoczyć dobrze ustawionego Jaspera Cillessena, ale nadbiegający w pole karne Serge Gnabry mocną dobitką w długi róg nie dał szans golkiperowi "Pomarańczowych". Czternaście minut po zmianie stron wyrównał Frenkie de Jong. Pomocnik Barcelony wykorzystał precyzyjne zagranie w pole karne Ryana Babela i po minięciu obrońcy pewnym strzałem pokonał bezradnego Manuela Neuera. Siedem minut później Jonathan Tah skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki i goście byli bliżej trzech punktów. Odpowiedź gospodarzy była jednak równie szybka. Po kolejnych siedmiu minutach Matthijs de Ligt zagrał piłkę ręką w polu karnym i Toni Kroos wykorzystał podyktowaną "jedenastkę", doprowadzając znów do wyrównania. Jedenaście minut przed końcem Georginio Wijnaldum świetnie odegrał w polu karnym do lepiej ustawionego Donyella Malena, który uderzeniem bez przyjęcia odzyskał prowadzenie dla "Oranje". Cenne wyjazdowe zwycięstwo przypieczętował jeszcze w doliczonym czasie gry Wijnaldum, który strzałem z kilku metrów wykończył dogranie w pole karne Memphisa Depaya. Trzykrotni wicemistrzowie świata po drugiej wygranej umocnili się na trzeciej lokacie w tabeli. Czterokrotni czempioni globu doznali natomiast pierwszej porażki w tych eliminacjach i pozostali na drugiej pozycji. Na czele klasyfikacji w tej grupie jest niepokonana wciąż Irlandia Północna. * * * * * *Wyniki wieczornych piątkowych spotkań: GRUPA CNiemcy - Holandia 2:4 (1:0) Bramki: Gnabry 9, Kroos 73-karny - Frenkie de Jong 59, Tah 66-samobójcza, Malen 79, Wijnaldum 90+1. GRUPA E Walia - Azerbejdżan 2:1 (1:0)Bramki: Paszajew 26-samobójcza, Bale 84 - Emreli 58. Słowacja - Chorwacja 0:4 (0:1)Bramki: Vlasić 45, Perisić 47, Petković 72, Lovren 89.GRUPA ISzkocja - Rosja 1:2 (1:1)Bramki: McGinn 10 - Dziuba 40, O'Donnell 59-samobójcza. San Marino - Belgia 0:4 (0:1)Bramki: Batshuayi 43-karny, 90+2, Mertens 57, Chadli 63.

29.06.2020
Obrońca Lokomotiwu Moskwa, Maciej Rybus, przyznał, że jest zadowolony z dwóch pierwszych meczów, które jego drużyna rozegrała po przerwie związanej z pandemią koronawirusa. więcej
29.06.2020
Napastnik Realu Madryt - Karim Benzema we wczorajszym meczu z Espanyolem popisał się świetną asystą przy golu Casemiro. Snajper Królewskich przyznał jednak, że dla niego najważniejsze jest zwycięstwo całego zespolu, a nie indywidualne osiągnięcia. więcej
29.06.2020
- Myślę, że każdy punkt jest cenny i dzisiaj pokazaliśmy charakter. Doprowadziliśmy do remisu z dobrym przeciwnikiem, z którym bijemy się w tabeli o te same pozycje, dlatego traktuję ten punkt na plus - przyznał zawodnik Śląska, Kamil Dankowski po zremisowanym meczu z Lechem Poznań- Zawsze chcielibyśmy grać na zero z tyłu, ale jak się nie udało, to bierzemy się w garść i każdy wspiera siebie nawzajem - dodał. więcej
29.06.2020
Obrońca Legii Warszawa - William Remy jest łączony z przenosinami do kazachskiej Astany.Remy aktualnie nie walczy wraz z Legią o tytuł mistrzowski z powodu urazu, przez który nie może trenować wraz z resztą drużyny. więcej
29.06.2020
Dwight McNeil w letnim okienku transferowym może zostać następcą Leroya Sane w Manchesterze City - poinformowały angielskie media.McNeil w bieżącym sezonie występował w barwach Burnley, gdzie zanotował 33 meczów, w których strzelił dwa gole i zaliczył sześć asyst. więcej