Eliminacje LM: Niesamowita końcówka PSV, Cieślewicz zagrał w barwach mistrza Walii

We wtorkowych meczach drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów PSV Eindhoven wygrało u siebie z FC Basel 3:2 (1:1), APOEL Nikozja pokonał na wyjeździe FK Sutjeska Niksić 1:0 (1:0), a FC Kopenhaga okazała się lepsza od The New Saints FC, zwyciężając na boisku rywala 2:0 (1:0).

W Eindhoven spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy. W 14. minucie Bruma zachował czujność w polu karnym i trafił do pustej bramki. Goście z Bazylei wyrównali tuż przed przerwą. Albian Ajeti wykorzystał długie podanie i wykończył skutecznie sytuację sam na sam.Wicemistrzowie Szwajcarii w 79. minucie wygrywali 2:1 po strzale głową Omar Alderete.Wydawało się, że FC Basel wywiezie z Holandii cenną wygraną. W ostatnich minutach gospodarze odwrócili jednak losy meczu. Wyrównał Sam Lammers uderzeniem głową z pięciu metrów. Bramkę na 3:2 zdobył w doliczonym czasie gry Donyell Malen strzałem z bliska.Emocji nie zabrakło również w Czarnogórze, gdzie APOEL Nikozja prowadził z FK Sutjeska Niksić 1:0 od 42. minuty. Pod koniec pierwszej połowy rzut karny wykorzystał Tomas De Vincenti.Gospodarze mogli wyrównać w ten sam sposób w 69. minucie. Jedenastki nie wykorzystał jednak Stefan Nikolić. Napastnik w przeszłości przed jeden sezon był zawodnikiem Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.Mistrzowie Cypru wygrali ostatecznie 1:0 i są blisko gry w trzeciej rundzie eliminacji.W jeszcze lepszej sytuacji jest FC Kopenhaga po zwycięstwie na wyjeździe z The New Saints FC 2:0. Dla zespołu z Danii gole strzelali Pieros Sotiriou i Robert Skov.W barwach mistrza Walii 75 minut rozegrał Adrian Cieślewicz.Rewanże zostaną rozegrane 30 i 31 lipca.* * * * * *PSV Eindhoven - FC Basel 3:2 (1:1)Bramki: Bruma 14, Lammers 89, Malen 90+3 - Ajeti 45+1, Alderete 79.The New Saints FC - FC Kopenhaga 0:2 (0:1)Bramki: Sotiriou 18, Skov 61-karny.FK Sutjeska Niksić - APOEL Nikozja 0:1 (0:1)Bramka: De Vincenti 42.Karny nietrafiony: Nikolić (FK Sutjeska) w 69'.

10.12.2019
Jean Clair Todibo może przenieść się do Serie A. Środkowym obrońcą FC Barcelony interesuje się AC Milan - donosi "Diario Sport". Defensor trafił na Camp Nou w styczniu 2019 roku z Toulouse FC. więcej
10.12.2019
Marcelino Garcia Toral może wkrótce zostać menedżerem jednej z drużyny z Premier League. Zatrudnienie Hiszpana rozważają Arsenal FC oraz Everton FC - donosi "Daily Star". więcej
10.12.2019
Scott McTominay prezentuje w tym sezonie bardzo dobrą formę. Z tego powodu Manchester United chce wynagrodzić swojego pomocnika nowym lepszym kontraktem - donosi "The Sun". więcej
10.12.2019
Manchester City i Chelsea FC chcą wzmocnić swoją obronę w styczniowym okienku transferowym. "Obywatele" i "The Blues" powalczą o Nathana Ake z AFC Bournemouth - donosi "Sky Sports". więcej
10.12.2019
Liverpool FC zagra na wyjeździe z Red Bull Salzburg we wtorkowym meczu grupy E Ligi Mistrzów. Jordan Henderson, pomocnik "The Reds", powiedział, że jego zespół zrobi wszystko, aby osiągnąć pozytywny wynik, który zapewni im awans do 1/8 finału. więcej