Eredivisie: Fortuna słabsza od Willem II, dublety Pavlidisa i Damascana

Fortuna Sittard uległa u siebie Willem II Tilburg 2:3 (1:3) w pierwszym niedzielnym spotkaniu trzeciej kolejki rozgrywek holenderskiej Eredivisie. Dwubramkowe prowadzenie gościom do przerwy zapewnili po uderzeniach głową Grecy Marios Vrousai oraz Vangelis Pavlidis, który wykorzystał także rzut karny.

Oba gole dla gospodarzy zdobył natomiast po strzałach z pola karnego Mołdawianin Vitalie Damascan.Zespół z Limburgii po drugiej porażce w sezonie spadł na piętnaste miejsce w tabeli. Drużyna z Brabancji natomiast po drugim zwycięstwie w bieżących rozgrywkach awansował na szóstą lokatę w klasyfikacji. * * * * * *Fortuna Sittard - Willem II Tilburg 2:3 (1:3) Bramki: Damascan 18, 51 - Vrousai 23, Pavlidis 29-karny, 45.

19.09.2019
Glasgow Rangers pokonali przed własną publicznością Feyenoord Rotterdam 1:0 w meczu 1. kolejki grupy G rozgrywek Ligi Europy. Na Ibrox Park wicemistrzowie Szkocji mogli prowadzić po dziesięciu minutach gry, ale James Tavernier zmarnował podyktowany rzut karny. więcej
19.09.2019
- Mamy w szatni dwudziestu kilku zawodników, którzy walczą o skład i myślę, że każdy, któremu przyjdzie grać, będzie dawał z siebie wszystko, aby drużyna zwyciężała - wyznał Uros Korun w rozmowie z oficjalnym serwisem Piasta Gliwice. więcej
19.09.2019
Chris Holder przedłużył kontrakt z Indianerną Kumla - poinformował klub z Elitserien na swojej oficjalnej stronie. Australijczyk parafował roczną umowę, obowiązującą do końca sezonu 2020. więcej
19.09.2019
Trener Piasta Gliwice Waldemar Fornalik mobilizuje swoich podopiecznych przed piątkową konfrontacją z Rakowem Częstochowa na początek zmagań 9. kolejki rozgrywek PKO Ekstraklasy. więcej
19.09.2019
Dynamo Kijów pokonało u siebie Malmoe FF 1:0 (0:0) w spotkaniu inauguracyjnej kolejki grupy B rozgrywek Ligi Europy. Na Stadionie Olimpijskim całe zawody w szeregach gospodarzy zaliczył Tomasz Kędziora. więcej