Ilsenburg: Nafciarze zagrają o 3. miejsce

Wiślacy przegrali z St. Raphael 23:26 i zagrają o 3. miejsce turnieju w Ilsenburgu - podała oficjalna strona Nafciarzy. Płocczanie dobrze weszli w mecz z trzecią drużyną w Francji, bo dosyć szybko objęli prowadzenie 5:2.

Niestety kolejne minuty to festiwal przestrzelonych rzutów i prostych błędów, których udane interwencje Rodrigo Corralesa nie nadążały naprawiać. Impas strzelecki naszej drużyny spowodował, że po trzynastu minutach tablica świetlna wskazywała już wynik 6:5 dla Saint Raphael. Nafciarze mieli problem nie tyle z wykańczaniem swoich akcji, co z wypracowywaniem czystych sytuacji strzeleckich. To miało przełożenie na rezultat i po pierwszej połowie brzmiał on 12:9.

Po zmianie stron przez pierwsze dziesięć minut tylko Michał Daszek znajdował sposób na francuskiego bramkarza, ale nie powodowało to jednak, że straty do Saint Raphael malały. Wiślacy jednak broni nie złożyli. Dobrą zmianę w bramce dał Corrales, a w ataku dobrze radził sobie duet Zhitnikov-Pusica i w 52. min. było już tylko 22:20 dla St.Raphael. W samej końcówce spotkania lepsi okazali się jednak Francuzi, którzy zachowali więcej zimnej krwi w kluczowych akcjach i zwyciężyli 26:23.

***

Saint Raphael Var Handball - ORLEN Wisła 26:23 (12:9)

ORLEN Wisła: Corrales, Morawski - Wiśniewski 1, Konitz, Zhitnikov 4, Montoro 2, Ghionea 5(3k), Rocha 2(2k), Pusica 2, Oneto, Zelenović, Daszek 5(1k), Nikcević 2

20.09.2019
Southampton FC przegrał u siebie z AFC Bournemouth 1:3 w piątkowym meczu 6. kolejki angielskiej Premier League. Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał Jan Bednarek. więcej
20.09.2019
Osasuna Pampeluna zremisowała u siebie z Betisem Sewilla 0:0 w jedynym piątkowym spotkaniu 5. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division. Na Estadio El Sadar obie strony stworzyły sobie okazje do zdobycia bramek. więcej
20.09.2019
Raków Częstochowa przegrał na wyjeździe z Piastem Gliwice 1:2 w piątkowym meczu PKO Ekstraklasy. Marek Papszun, trener beniaminka, powiedział, że jego podopiecznym zabrakło chłodnej głowy i doświadczenia. więcej
20.09.2019
Piast Gliwice pokonał u siebie Raków Częstochowa 2:1 w piątkowym meczu PKO Ekstraklasy. Waldemar Fornalik, trener mistrzów Polski, był bardzo zadowolony ze zdobycia kompletu punktów, choć przyznał, że to rywale mieli więcej sytuacji. więcej
20.09.2019
Tottenham Hotspur zagra na wyjeździe z Leicester City w sobotnim meczu 6. kolejki angielskiej Premier League. Mauricio Pochettino, menedżer "Kogutów", spodziewa się trudnej walki o punkty z "Lisami" - Oni są bardzo dobrą drużyną. więcej